به دست ورزی کاملا علمی بافتهای نرم و قابل انعطاف بدن که با هدف افزایش خون رسانی و سالم سازی آن نواحی صورت می پذیرد ماساژ گفته می شود. این تکنیک با هدف کاهش استرس و اضطراب فرد و ریلکس کردن عضلات در هنگام خستگی یا مصدومیت، نقش پررنگی در تسکین درد و ایجاد آرامش خواهد داشت. به همین دلیل در این نوشته قصد داریم شما عزیزان را با انواع ماساژ در خانه آشنا کنیم تا بتوانید از این تکنیک ارزشمند برای آرام سازی و و افزایش توانبخشی خود و اطرافیان استفاده نمایید.

پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید:

معرفی انواع ماساژ در خانه + تکنولوژی جدید صندلی ماساژ

فواید ماساژ در خانه

آرام سازی بافتها و عضلات نرم بدن تنها فایده ی ماساژ نمی باشد. ماساژ در خانه یا کلینیک و یا انواع صندلی های ماساژ دارای فواید بسیار زیادی برای بهبود امراض بیماران دارد.

1. با ماساژ در خانه سیستم عصبی خود را ارتقا دهید:

ماساژ سر و دیگر عضلات دخیل در سیستم عصبی مرکزی نقش مهمی در بهبود ارتباط سیستم عصبی با سایر اندام ها دارد. از طرفی می تواند انواع سردردهای مزمن و عصبی و تنش و اضطراب فرد را تا حد زیادی کاهش دهد.

2. ماساژ باعث کاهش التهاب مفاصل خواهد شد

3. ماساژ سبب ارتقا گردش خون میشود

با انجام انواع ماساژ در خانه می توانید موجب بازتر شدن مویرگها و و ارتقای جریان خون شوید. با کاهش فشار بر عروق خونی فشار خون فرد نیز کمتر شده و این امر به بهبود وضعیت قلبی و عروقی افراد کمک بسیار زیادی خواهد نمود.

4. ماساژ منظم سبب بهبود دستگاه گوارش خواهد شد

با ماساژ منظم اندام های موجود در دستگاه گوارش، قادر به پاکسازی بهتر مواد زائد و سموم تجمع یافته در آن خواهیم شد.

این امر از مشکلاتی نظیر سوء هاضمه و یبوست و .. ممانعت خواهد کرد و موجب بهبود عملکرد سیستم گوارشی فرد خواهد شد.

5. تقویت قوای جنسی

6. شادابی و جوانسازی پوست

7. بهبود احتقان سیستم هوایی و تنفسی فرد

8. کاهش دردهای دوران قاعدگی و زایمان

معرفی انواع ماساژ

در دنیا بیش از 250 مدل ماساژ درمانی وجود دارد که در ذیل به مهم ترین آنها اشاره خواهد شد:

ماساژ سوئدی

این ماساژ سبب کاهش تنش و اضطراب و بهبود گردش خون فرد می شود. این ماساژ شامل نوازش، ارتعاش و پتریساژ و … است.  برای بهره وری این نوع ماساژ از انواع روغن های مفید با رایحه های خوشبو استفاده می شود.

طول دوره هر جلسه ماساژ سوئدی 660 الی 90 دقیقه می باشد و انتخابی بسیار مناسب برای افرادی کارمند و افرادی است که به مدت طولانی در یک حالت ثابت قرار داشته اند .

ماساژ شیاتسو

این نوع ماساژ از ژاپن مشتق شده است و با فشار بر بر کانال های انرژی بدن سبب بهبود دردهای مزمن سر و کمر خواهد شد و نقش بسیار مهمی در کاهش استرس و اضطراب خواهد داشت. درمانگر برای استفاده از این نوع ماساژ از شصت و انگشتان و کف دست خود برای بهبود دردهای فرد استفاده می کند.

ماساژ سنگ داغ

در  این روش ماساژور از سنگهای گرمی برای نقاط خاصی از بدن فرد استفاده می کند و از آنها به عنوان وسیله ای برای ماساژ و آرام سازی عضلات استفاده می نماید.

ماساژ در دوران بارداری

ماساژ در دوران بارداری نقش مهمی در کاهش ورم عضلات تحتانی مادر و کاهش دردهای انقباضی کمر و مفاصل درگیر در این رابطه خواهد داشت تاثیر ماساژ بر پیشرفت مراحل زایمان و سرعت بخشیدن به آن نیز بسیار مهم است.

معرفی انواع ماساژ

ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ که بین 60 الی 90 دقیقه طول می کشد؛ مناسب افرادی است که به ماساژ عمیق تر و فعالتری نیاز دارند. بهبود انعطاف پذیری و خون رسانی و افزایش سطح انرژی فرد از مزایای مهم این نوع ماساژ می باشد. در این نوع ماساژ از حرکاتی شبیه یوگا برای آرام سازی و تسکین درد عضلات استفاده می شود.

ماساژ رایحه درمانی

در این نوع ماساژ درمانگر به کمک فشارهایی نرم و آرام و با استفاده از روغن هایی خوشبو و معطر به ماساژ فرد می پردازد عموما درمانگر تصمیم می گیرد که از چه نوع روغنی برای کاهش تنش و اضطراب و بهبود خلق و خوی بیمار استفاده کند.

ماساژ بازتاب درمانی

این نوع ماساژ مناسب افرادی است تمایلی به  لمس شدن سراسر بدن خود ندارند. در این نوع ماساژ از فشاری ارام تا بسیار محکم برای ماساژ پاها و دست ها و یا ختی گوش ها استفاده می شود. و عموما بین سی الی 60 دقیقه طول می کشد.

صندلی ماساژ

اگر فرصت شرکت در دوره های ماساژ درمانی را ندارید و مایلید از ماساژ در خانه یا محل کار بهره ببرید استفاده از صندلی ماساژ را به شما پیشنهاد می کنیم. این نوع صندلی ها، ماساژی سریع و آسان را برای گردن و شانه ها و عضلات پشتی فرد فراهم می اورد و تاثیر بسیار زیادی در کاهش استرس های محیط کار و ارتقا آرامش فرد خواهد داشت. عموما طول دوره ماساژ به کمک صندلی ماساژ بین 10 الی 30 دقیقه می باشد.

صندلی ماساژ

فواید استفاده از صندلی ماساژ چیست؟

صندلی ماساژ قابلیت حمل آسانی دارد و همین امر سبب سهولت جابجایی آن بین محل و کار و منزل شما خواهد داشت و بنابراین می توانید تسکین و آرامش را در خانه و محیط کار به خود هدیه دهید.

  • بهبود کیفیت خواب
  • کمک به حذف مواد زائد و بهبود گردش خون
  • کاهش فشارخون
  • کاهش سردردهای میگرنی و تنشی و عصبی
  • کاهش حملات قلبی و عروقی ناشی از استرس و اضطراب
  • کاهش دردهای دوران قاعدگی

از کجا صندلی ماساژ مناسبی تهیه کنیم؟

امروزه انواع مختلفی از صندلی های ماساژ در بازار وجود دارند. اما یافتن صندلی ماساژی مناسب با شرایط جسمانی و فعالیت روزانه شما امری تخصصی و زمانبر است. شرکت صندلی ماساژور روتای دارای صندلی های ماساژ مدرنی برای ماساژ سراسر بدن شما هستند که موجب کاهش تنش و اضطراب زندگی امروزی و افزایش حس آرامش فرد خواهد شد. شما می توانید برای خرید صندلی ماساژور روتای به سایت https://rotai.asia مراجعه نمایید و از طریق تماس با کارشناسان این مرکز بهترین انتخاب را در این حوزه داشته باشید.

کلام آخر

ماساژ درمانی یکی از مهم ترین روش های مدیریت بر دردهای مزمن عضلانی و ذهنی است. برخی افراد وقت محدودی برای شرکت در دوره های ماساژ درمانی دارند به همین دلیل به این افراد توصیه می شود از ماساژ در خانه یا محل کار به وسیله صندلی ماساژ بهره ببرند.