چه تشکی برای کمر درد خوب است؟

صبحی را به یاد آورید که از همان لحظه بیدار شدن از خواب، کمردرد عجیبی از شما استقبال کند!

طوری که با هر جابه‌جایی، صدای شکستن مهره‌های کمرتان را شنیده باشید!

تشکی که می‌توانست راحت‌ترین بستر را در طی خواب برایتان فراهم کند، نه تنها آغوش امنی برای خوابیدن به رویتان باز نکرده، بلکه درد کمرتان را هم شدیدتر کرده است.

اگر می‌خواهید این تجربه برایتان تکرار نشود، این مطلب به شما خواهد گفت که چطور بهترین تشک برای کمر درد را انتخاب کنید.

تشک طبی فنری؛ تشک مناسب برای کمر درد

تشک‌های طبی فنری از ترکیب مموری‌فوم و فنر تولید شده است و از آسیب‌های جدی به ستون فقرات جلوگیری می‌کند. اگر از دردهای ستون فقرات رنج می‌برید، از خرید تشک طبی فنری غافل نشوید.

تشک‌های طبی فنری نه سفت هستند و نه بیش از حد نرم؛ حتی اگر با مشکل کمردرد مواجه نیستید، این تشک‌ها خوابی راحت برای شما به ‌ارمغان می‌آورد. اگر به‌دنبال مناسب‌ترین تشک برای کمر درد هستید، در خرید تشک طبی فنری تعلل نکنید.

تشک مموری فوم حافظه دار؛ تشک مخصوص دیسک کمر

تشک‌های مموری فوم از چند لایه فوم تشکیل شدند و هنگام خواب فرم بدن را به خود می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های تشک مموری‌ فوم کاهش دردهای ستون فقرات و دردهای گردن و کمر است و وزن بدن را به‌طورمساوی روی سطح تشک پخش می‌کند.

در صورت ابتلا به دیسک کمر برای استفاده از این تشک، حتما با پزشک مشورت کنید. برای افزایش طول عمر تشک از روتختی یا محافظ تشک استفاده کنید.

تشک مموری فوم حافظه دار- تشک مخصوص دیسک کمر

تشک طبی اسفنجی؛ بهترین تشک برای کمر درد

تشک‌های طبی اسفنجی فاقد فنر هستند. در ساخت این تشک‌ها فقط از اسفنج استفاده شده است. تشک‌های طبی سطح ایستایی دارند. مهم‌ترین خاصیت آن‌ها ارتجاعی بودنشان است و هرچه اسفنج موجود در تشک متراکم‌تر باشد، حالت طبی‌تری خواهد داشت.

اگر قصد خرید تشک مسافرتی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از تشک‌هایی با اسفنج‌های متراکم استفاده کنید. درصورتی‌که کمردرد دارید یا به‌تازگی عمل دیسک کمر انجام دادید، برای انتخاب تشک مناسب حتما با پزشک مشورت کنید.

 

تشک با هسته لاتکس؛ تشک مناسب برای گودی کمر

اگر به‌دنبال تشک برای کمر درد هستید، یکی از بهترین انتخاب‌ها تشک با هسته لاتکس است. این تشک از پلی‌استر ساخته می‌شود. لایه‌های لاتکس موجود در آن، خواب راحت و آرامی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

بسیاری از تشک‌های لاتکس سوراخ‌های کوچکی برای هوادهی دارند. درنتیجه گردش هوا در این تشک‌ها به خوبی انجام شده و از تعریق بدن جلوگیری می‌کند.

تشک با هسته لاتکس؛ تشک مناسب برای گودی کمر

تشک پنبه‌ای؛ قدیمی‌ترین نوع تشک

تشک پنبه‌ای از دیرباز مورد استفاده قرار می‌گرفت. این تشک‌ها حاوی الیاف طبیعی هستند و سفتی آن، متوسط است.

فراموش نکنید الیاف پنبه‌ای داخل تشک را هر سال تعویض کنید تا کیفیت آن کاهش پیدا نکند. اگر الیاف تشک پنبه‌ای را تعویض یا ترمیم نکنید، تشک سفت می‌شود و کمردرد شما را افزایش می‌دهد. برای انتخاب تشک مناسب و درمان کمردرد حتما از متخصص کمک بگیرید.

تشک با فنرهای پاکتی؛ مناسب برای کاهش دردهای ستون فقرات

برخی از تشک‌ها فنر پاکتی دارند؛ یعنی فنرهای آن از تشک جدا می‌شوند. تشک‌های فنری منفصل پاکتی، وزن را به‌طور مستقیم روی تشک تقسیم می‌کنند؛ به‌همین دلیل برای کاهش درد ستون فقرات مناسب هستند.

در این سری از تشک‌ها، هرچه تعداد فنر تشک بیشتر باشد، فرد احساس راحتی بیشتری دارد. در‌صورتی‌که دچار کمردرد هستید، برای انتخاب این نوع تشک با پزشک مشورت کنید.

تاثیر وضعیت خوابیدن در انتخاب بهترین تشک برای کمر درد

درصد قابل توجهی از وضعیت خشکی و کمردرد ما هنگام صبح، ناشی از وضعیت نادرست خوابیدن است. برای انتخاب تشک، به نحوه خوابیدنتان دقت کنید. احتمالا نیاز است یک بالش یا تشک حمایتی زیر دست یا پا قرار دهید. برای جلوگیری از کمردرد استانداردهای خوابیدن را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

خوابیدن به پهلو؛ بهترین روش خوابیدن برای کمر درد

زمانی که به پهلو می‌خوابید، بیشترین فشار به قسمت شانه و باسن وارد می‌شود. در این حالت نیاز به یک بالش یا سطح حمایتی دارید تا ستون فقرات را به صورت استاندارد و نرمال قرار گیرد. برای این امر، تشک‌های مموری فوم می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

خوابیدن به پشت؛ خوابیدن روی زمین برای کمر درد

در این وضعیت، فشار کمتری به اعضای بدن وارد می‌شود. اگر اغلب به پشت می‌خوابید، با استفاده از تشک‌های طبی سفت مثل لاتکس یا فنر پاکتی از کمر دردتان جلوگیری کنید.

خوابیدن به شکم؛ دردناک‌ترین وضعیت خوابیدن برای ناحیه شکم

خوابیدن در این وضعیت برای ناحیه شکم، آسیب‌زاست. توصیه می‌کنیم هرگز در این وضعیت نخوابید. در‌صورتی‌که به خوابیدن در این موقعیت عادت دارید، حتما یک لایه نرم در قسمت شکم و قفسه سینه قرار دهید. استفاده از تشک سفت در زیر این بخش می‌تواند قوس ستون فقرات را بیشتر کند.

خوابیدن به شکم؛ دردناک‌ترین وضعیت خوابیدن برای ناحیه شکم

بهترین تشک طبی باکیفیت را از صفاهوم بخرید

انتخاب یک تشک مناسب برای کمردرد، ممکن است خرید چالش برانگیزی باشد. برای انتخاب بهترین تشک برای کمر درد، سری به انواع تشک‌های طبی در safahome.com بزنید.

فروشگاه اینترنتی صفاهوم با امکان خرید حضوری و آنلاین این شرایط را فراهم کرده است تا از هر جای ایران، بهترین مارک تشک طبی را برای دیسک کمر انتخاب کنید. درصورتی‌که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با شماره 03132230196 تماس بگیرید.