چکیده : از دست دادن دندان جلو می تواند یک اتفاق تلخ باشد که مستقیما زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بهترین درمان برای این شرایط ایمپلنت دندان می باشد. در این مقاله به بررسی هزینه کاشت دندان جلو، عوامل موثر، مزایا و معایب آن می پردازیم.

از دست دادن دندان جلو می تواند یک اتفاق تلخ باشد که مستقیما زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بهترین درمان برای این شرایط ایمپلنت دندان می باشد. در این مقاله به بررسی هزینه کاشت دندان جلو، عوامل موثر، مزایا و معایب آن می پردازیم.

کاشت دندان جلو چیست ؟

هر گاه بی دندانی در ناحیه طرح لبخند فرد باشد و نیاز به درمان ایمپلنت داشته باشد، اصطلاحاً برای او کاشت دندان جلو انجام می شود. کاشت دندان جلو به این صورت است که پایه ای معمولا از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار داده می شود و به آن جوش می خورد. سپس روکش کاشت دندان جلو برای روی قرار می گیرد.

هزینه کاشت دندان جلو

قیمت کاشت دندان جلو وابسته به عوامل مختلفی همچون تعداد بی دندانی، نوع برند، نوع ایمپلنت، کیفیت روکش و میزان تخصص پزشک متغیر می باشد. اگر می خواهید از قیمت روز ایمپلنت دندان مطلع شوید، میتوانید از لینک زیر استفاده فرمایید.

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه کاشت دندان جلو

البته لازم به ذکر است که هزینه ایمپلنت وابسته به ناحیه آن در دهان تغییر نمی کند به طور مثال قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا با دندان آسیاب تفاوتی ندارد و هزینه ایمپلنت دندان به ازای هر واحد محاسبه می شود.

قسمت مهم در هزینه کاشت دندان جلو اهمیت زمان و زیبایی آن است. به طور کلی  بازگشت هر چه سریع تر زیبایی دندان جلو از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و در صورت وجود شرایط پیشنهاد می شود که فرد از ایمپلنت های فوری استفاده کند.

همچنین به دلیل اهمیت زیبایی دندان جلو بهتر است از روکش های تمام سرامیک مانند زیرکونیا و ایمکس استفاده شود تا زیبایی هر چه بیشتر و طبیعی تر باشد.

هر چه سریع تر برای درمان بی دندانی جلو خود اقدام کنید. در صورتی که زمان زیادی بگذرد، ممکن است تحلیل استخوان و لثه رخ دهد.

عوامل موثر بر هزینه کاشت دندان جلو

هزینه کاشت دندان جلو وابسته به عوامل مختلفی متغیر می شود و این عوامل شامل موارد زیر است :

عوامل موثر بر هزینه کاشت دندان جلو

1- تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز

تعداد پایه ایمپلنت وابسته به تعداد بی دندانی و طرح درمانی است که پزشک به شما ارائه می دهد و از آنجایی که هزینه کاشت دندان جلو اصولا به ازای هر واحد اعلام می شود، مستقیما بر روی آن موثر است.

2- تاثیر برند ایمپلنت در هزینه کاشت دندان جلو

برند ایمپلنت مهم ترین عامل در متغیر بودن هزینه کاشت دندان جلو است. امروزه برند های ایمپلنت های متفاوتی به تولید ایمپلنت دندان می پردازند و اصولا بر اساس کشور سازنده آنها طبقه بندی می شوند. در نظر داشته باشید در انتخاب برند ایمپلنت دندان تنها به کشور سازنده آن اکتفا نکنید.

حتما درباره برند کاشت دندان جلو خود تحقیق کنید و از برند های معتبر استفاده فرمایید.

به طور کلی رده بندی برند ها در هزینه کاشت دندان جلو به صورت زیر است :

 • ایمپلنت های آسیایی ( کره ای ، ایرانی و چینی )
 • ایمپلنت های اروپایی ( آلمان ، فرانسه، ایتالیا و …. )
 • ایمپلنت های سوئیسی
 • ایمپلنت های آمریکایی

3- نوع ایمپلنت

امروزه ایمپلنت های دندانی دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آنها دارای کاربرد و هزینه مخصوص به خود هستند. به طور مثال ایمپلنت های دیجیتال دقت بسیار بالاتری دارند و برای انجام آن نیاز به تخصص، تجهیزات و عکس های سه بعدی بیشتری است و مسلماً هزینه آن از ایمپلنت های معمولی بیشتر است.

به طور کلی پیشنهاد می شود برای کاشت دندان جلو از ایمپلنت های فوری استفاده شود.

4- کیفیت روکش برای کاشت دندان جلو

کیفیت روکش ایمپلنت یکی از دیگر از عوامل تاثیر گذار در هزینه کاشت دندان جلو است. امروزه روکش های ایمپلنت با متریال مختلفی تولید می شود که هر کدام میزان استحکام و زیبایی مخصوص به خود را دارا می باشند. همچنین کیفیت و سرعت کار لابراتور بر روی هزینه نهایی روکش موثر است.

پیشنهاد می شود در کاشت دندان جلو حتما از روکش های تمام سرامیک برای زیبایی بیشتر استفاده شود.

5- میزان تخصص پزشک

مهمترین عامل در موفقیت درمان شما متخصص می باشد. متخصص می تواند با طرح درمان و کاشت صحیح از بسیاری از عوارض جلوگیری کند و در صورتی که به پیش یک فرد ناماهر مراجعه کنید ممکن است ایمپلنت شما فیلد شود. علت تاثیر آن در هزینه کاشت دندان جلو میزان دستمزد پزشک است که به نسبت تجربه آن بالاتر می رود.

حتما به پیش یک متخصص با تجربه مراجعه کنید تا دچار عوارض یا فیلد شدن ایمپلنت نشوید.

5 توصیه مهم درباره هزینه کاشت دندان جلو

 • هر چه سریع تر برای درمان بی دندانی جلو خود اقدام کنید. در صورتی که زمان زیادی بگذرد، ممکن است تحلیل استخوان و لثه رخ دهد.
 • حتما درباره برند کاشت دندان جلو خود تحقیق کنید و از برند های معتبر استفاده فرمایید.
 • به طور کلی پیشنهاد می شود برای کاشت دندان جلو از ایمپلنت های فوری استفاده شود.
 • پیشنهاد می شود در کاشت دندان جلو حتما از روکش های تمام سرامیک برای زیبایی بیشتر استفاده شود.
 • حتما به پیش یک متخصص با تجربه مراجعه کنید تا دچار عوارض یا فیلد شدن ایمپلنت نشوید.

مزایای کاشت دندان جلو

اگر برای دندان جلو از ایمپلنت دندان استفاده کنید، مزایای زیادی برای شما به ارمغان می آورد. از مهمترین مزایای آنها طول عمر و استحکام آن می باشد که حتی می توانید با آن سیب گاز بزنید. همچنین یکی دیگر از مزایای مهم آن زیبایی آن است که زیبایی اندازه دندان طبیعی شما دارد.

هزینه کاشت دندان جلو ( 5 توصیه مهم قبل از انجام )

 • طول عمر بالا
 • استحکام
 • زیبایی طبیعی
 • جلوگیری از تحلیل استخوان و لثه
 • عدم آسیب به دندان های مجاور

معایب کاشت دندان جلو

همانطور که گفته شد ایمپلنت دندان بهترین درمان برای دندان های جلو می باشد اما این بدان معنی نیست که این درمان هیچ معایبی ندارد. ایمپلنت دندان به دلیل حساسیت و نیاز به تجهیزات بالا از هزینه بیشتری به نسبت سایر درمان ها مانند بریج برخوردار است. همچنین مدت زمانی نیاز است که پایه کاشت دندان جلو به استخوان فک شما جوش بخورد و به همین علت رسیدن به مرحله نهایی آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

 • هزینه بیشتر به نسبت سایر رقبا
 • طول درمان بیشتر به نسبت رقبا

پرسش و پاسخ کاشت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چقدر طول میکشد؟

مدت زمان کاشت دندان جلو در صورتی که ایمپلنت فوری باشد در کمتر از چند هفته و در صورتی که معمولی باشد بین 1 الی 6 ماه به طول می انجامد.

هزینه کاشت دندان جلو چقدر است ؟

قیمت کاشت دندان جلو وابسته به عوامل مختلفی همچون تعداد بی دندانی، نوع برند، نوع ایمپلنت، کیفیت روکش و میزان تخصص پزشک متغیر می باشد.

آیا کاشت دندان جلو خوب است ؟

باید بگوییم بهترین انتخابی که برای جایگزین دندان از دست رفته جلو بخواهید انتخاب کنید، ایمپلنت است تا طول عمر، استحکام و زیبایی در یک پکیج داشته باشید.

منبع : هزینه ایمپلنت ، dental implant cost