الزامات و اصول داشتن سبک زندگی سالم، متکی بر تغذیه بهینه و شناخت عادت های غذایی سالم در راستای بهبود وضعیت سلامت جسمی،روحی و توجه به آینده فرد و نسل های آتی خود است.

استحکام غضروف‌ها و استخوان‌های بدن نیازمند جذب پروتئین هاست. این مساله در مورد کسانی که ورزش می‌کنند اهمیت بیشتری دارد. به پروتئین‌هایی که مسئول استوار نگه داشتن بدن هستند، پروتین‌های ساختاری گفته می‌شود.

دو دسته اصلی غذاهای حاوی پروتئین

رژیم غذایی ما متکی بر دو دسته یا دو منبع اصلی از پروتئین‌هاست: پروتئین‌های با منشاء گیاهی و پروتئین‌های با منشاء حیوانی. حبوبات، مغزها و دانه‌ها، غلات و سبزی‌ها هر کدام با درجات متفاوتی دارای انواع پروتئین‌ها هستند. در میان پروتئین‌های با منشاء حیوانی نیز می‌توان به مواردی چون: لبنیات و گوشت اشاره کرد.

پروتئین آب پنیر(WHEY PROTEIN )چیست؟ 

این محصول تمامیاسیدهای آمینه های لازم را به بدن می‌رساند و علاوه بر عضله سازی، برای رژیم های مختلف غذایی می تواند مفید باشد.جذب سریع و آسان از ویژگی‌های آن است. ورزشکاران و کسانی که فعالیت بدنی بالایی دارند می‌توانند با این پروتئین ، بخش عمده نیازهای بدنی خود به پروتئين‌های مختلف را تامین کنند.

پروتئین کازئین (CASEIN PROTEIN ) چیست؟ 

در شیر گاو یک پروتئین اصلی وجود دارد که کازئین نامیده می‌شود. این پروتئین نیز اغلب اسیدهای آمینه لازم را در خود دارد. اما برخلاف پروتئین وی هضم آن کندتر است و باعث ایجاد حس سیری طولانی مدت در بدن میشود.

تفاوت پروتئین کازئین و پروتئین وی

مهمترین تفاوت بین دو پروتئین وی و کازئین در سرعت جذب آن هاست. پروتئین کازئین سرعت جذب پایینی دارد به همین دلیل حس سیری طولانی مدت در بدن ایجاد می کند که مصرف آن به عنوان صبحانه و قبل از خواب توصیه می شود. با مصرف پروتئین کازئین یک بافت ژله مانند در معده ایجاد می شود که با سرعت خیلی کم هضم و جذب می شود و همین فرآیند باعث علاقه کمتر فرد به خوردن خوراکی‌های مختلف خواهد شد. محصولات با پروتئین کازئین برای افراد با سبک زندگی سالم، افراد با رژیم های غذایی مختلف و حتی ورزشکاران پیشنهاد می‌شود.

اما سرعت جذب پروتئین وی بیشتر است و اسید‌های آمینه بیشتری را برای بدن ورزشکاران تامین می‌کند. در واقع بیشتر اسید آمینه‌های شاخه دار یا BCAAs و سایر اسید‌های آمینه که در کل 9 اسید آمینه مورد نیاز را شامل می‌شوند، با مصرف پروتئین وی به بدن ورزشکاران می‌رسد. به این خاطر مصرف آن برای ورزشکاران بیشتر توصیه می‌شود. پروتئین وی، بخصوص موقع تمرین، باعث رشد عضلات و حجیم تر شدن آنها می‌شود که در اصطلاح تخصصی به آن «سنتز عضلانی» گفته می‌شود. دلیل این که ورزشکاران بیشتر به مصرف پروتئین وی علاقه‌مند هستند این است که پروتئین وی برای عضله‌سازی مناسب تر است و سریع تر نتیجه دلخواه را ایجاد می‌کند.

پروتئین مورد نیاز بدن در روز چقدر است؟

علم پزشکی میزان مشخصی برای مصرف پروتئین روزانه ما پیشنهاد کرده است. به طور کلی باید گفت: هر فرد بزرگسال باید به ازای هر کیلو وزن بدنش، حدود 0.8 گرم پروتئین دریافت کند. میزان پروتئین در افراد مختلف تفاوت دارد. برای مثال سن و سال افراد در میزان پروتئین دریافتی آنها تاثیرگذار است. ضمن این که اگر کسی به صورت آماتور یا حرفه‌ای ورزش می‌کند بیش از افراد عادی باید پروتئین دریافت کند.

چرا کاله پرو در تامین پروتئین ورزشکاران پیشتاز است؟

برند کاله پرو علاوه بر تولید محصولات سلامت محور جهت تامین نیازهای جامعه، به خاطر کیفیت و استانداردهای بالایی که در محصولاتش به کار گرفته، مورد توجه افرادی که از سبک زندگی سالم پیروی می‌کنند و ورزشکاران، قرار گرفته است.

اطلاعات دقیق مندرج بر بسته‌بندی محصولات کاله پرو میزان کالری، قند، چربی، پروتئین‌ها و انواع ریز‌مغذی‌های آن را مشخص می‌کند و به این خاطر مصرف‌کننده هنگام انتخاب از قفسه‌های فروشگاهی می‌تواند انتخاب هدفمندی را در راستای سبک زندگی سالم خود داشته باشد. ضمن این که محصولات کاله پرو براساس استانداردهای علمی و پزشکی جهانی تهیه شده و می‌تواند با محصولات خارجی رقابت کند.

این برند تخصصی علاوه بر تامین محصولات مورد نیاز ورزشکاران ، هدف اصلی خود را تولید محصولاتی قرار داده است که ضمن داشتن میزان بالایی از پروتئین، با حداقل چربی و قند افزوده هستند که برای داشتن یک زندگی سلامت محور مورد نیاز است.

از میان سبد متنوع محصولات کاله پرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:‌‌

پروشیر کاله پرو

پروشیر کاله پرو در دو نوع حاوی پروتئین کازئین و وی تولید شده است که با بسته بندی‌های آبی (حاوی پروتئین کازئین بالا) و مشکی (حاوی پروتئین وی بالا) مشخص شده‌اند. این محصول با دارا بودن ۴۰ گرم پروتئین یک منبع غنی برای تامین پروتئین روزانه بدن، ایجاد نشاط، افزایش انرژی و کمک به انجام بهتر فعالیت‌های ورزشی است. نداشتن چربی و اضافه نشدن قند در فرایند تولید، از ویژگی‌های این گروه محصولی کاله پرو است که در طعم‌های شکلاتی و وانیلی قابل تهیه است.

پروماست کاله پرو

پروماست یا ماست ایسلندی یک ماست چکیده بدون چربی است.  پروماست یک محصول سرشار از پروتئین است که فاقد قند افزوده و چربی است که با بسته بندی‌های آبی (حاوی پروتئین کازئین بالا) و مشکی (حاوی پروتئین وی بالا) مشخص شده اند. این محصول نیز برای افزایش توان بدنی و نشاط عمومی در حین کار و فعالیت و انجام حرکات ورزشی بسیار مناسب است و غنای پروتئین ۱۰ درصدی آن باعث می‌شود گزینه مناسبی برای تمام کسانی که به تغذیه و سبک زندگی سالم اهمیت می دهند و ورزشکاران باشد. پروماست نسبت به ماست‌های معمولی سه برابر پروتئین بیشتری دارد و در دو نوع با پروتئین کازئین و پروتئین وی عرضه شده است. به این دو نوع باید پروماست وی با طعم انار را نیز اضافه کنیم.

پروشیک کاله پرو

در محیط خانه، کار، باشگاه‌های ورزشی، مکان‌های عمومی و تفریحی و هرجایی که نیاز به یک میان وعده مقوی و خوشمزه باشد، پروشیک کاله پرو می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد. این محصول با غنای پروتئین ۶ درصدی گزینه مناسبی برای ساعات تمرین و تحرک است. نداشتن قند افزوده و چربی بسیار کم ۱ونیم درصدی از ویژگی‌های پروشیک کاله پرو است. بسته‌بندی لیوانی این محصول عالی آن را برای هر محیطی مناسب کرده است. دو طعم وانیلی و شکلات فندق از این محصول قابل تهیه است.

پروبستنی کاله پرو

این میان وعده عالی به خاطر غنای ۱۵ درصدی پروتئین و درصد ناچیز چربی و بدون قند افزوده، نه تنها برای یک ریکاوری سریع هنگام فعالیت‌های بدنی و ورزشی مناسب است، بلکه برای همه افراد جامعه با هر رژیم غذایی و هر سن و سالی یک گزینه عالی برای رفع خستگی و تجدید قواست. انواع پروبستنی کاله پرو از این قرارند: پروبستنی شکلاتی، پروبستنی توت وحشی، پروبستنی وانیلی، پرو بستنی لیمو چیزکیک و پروبستنی چوبی با طعم قهوه.

سس‌های کاله پرو

در راستای همان سیاست تولیدی سلامت محور، برند کاله پرو در سبد محصولات خود سس‌های رژیمی بدون قند و چربی را نیز قرار داده است که با کالری بسیار کم می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل برای هر نوع رژیمی باشد. سس‌های کاله پرو در حال حاضر در  سه طعم باربیکیو، کچاپ و هزار جزیره تولید و عرضه شده است.

محصولات کاله پرو را از کجا سفارش دهیم؟

برای سفارش آنلاین محصولات کاله پرو می‌توانید به یکی از فروشگاه‌های اینترنتی زیر مراجعه کنید:

●سولیسوق ●اسنپ اکسپرس  ● دیجی کالا  ● دیابت شاپ

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایتkallehpro.com مراجعه کنید.

 

برچسب ها : کاله پرو,پروتئین,کم چرب,کالری پایین,بدون قند,ورزش,رژیم غذایی,سبک زندگی