listen_storytelling_image

قهوه عامل برخی کم‌شنوایی‌ها را  کاهش می‌دهد و گردش خون را به ساختارهای داخلی گوش تقویت می‌کند. اگر با مشکل شنوایی مواجه هستید یا می خواهید شنوایی خود را تقویت کنید می توانید از طریق مصرف قهوه  به خواسته ی خود برسید.

یکی از عذاب آور ترین اتفاقاتی که طی روز میتواند اتفاق بیافتد وزوز گوش است. وزوز نوعی صدا است که در گوش و گاهی در سر حس میشود بدون اینکه این صدا منبعی خارجی داشته باشد. پژوهشگران می گویند نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که این امکان وجود دارد که مصرف قهوه خطر ابتلا به مشکلات شنوايي را کاهش دهد.

بررسي ها نشان مي دهند، محققان دریافتند، که مصرف روزانه چندفنجان قهوه به مدت چند سال، خطر بروز ناشنوايي را کاهش می دهد و وزوز گوش را از بين مي برد.

گفتني است؛ با افزايش سن مشکلات شنوايي به ويژه در آقايان افزايش مي يابد اما آمار ها نشان مي دهند افرادي که سال هاي طولاني حداقل يک فنجان قهوه در روز مصرف مي کردند کمتر با اين مشکل و عارضه هاي گوش دچار شده بودند.

نتايج مطالعات نشان مي دهند، قهوه در مقایسه با بیش‌تر سبزیجات و میوه‌ها آنتی‌اکسیدان‌های بیش‌تری دارد و مي تواند از عفونت گوش و وز وز گوش ها تا ميزان زيادي جلوگيري کند