at002g17جوش یا آکنه، طیف متنوعی از ضایعات پوستی است که به صورت لکه‌های قرمزرنگ یا دانه‌های پُررنگ در پوست و یا دانه‌های زیر پوست شدیدتر و همراه با ضایعات چرکی در تنه و اندام‌ها و صورت مشاهده می‌شود.

یکی از وسایل ضروری در هر خانه می‌تواند یک عامل بسیار خطرناک برای افراد مبتلا به آکنه صورت باشد، پژوهشگران هشدار می‌دهند افراد باید بالش‌های کهنه خود را هر شش ماه یک بار تعویض نمایند.

 گفتنی است،  بر اساس جدیدترین تحقیقات تعویض هر 6 ماه یکبار بالش، ملحفه و لحاف باعث جلوگیری از تشدید عارضه آسم و‌ آلرژی و همینطور بروز آکنه در افراد مستعد می‌شود.
 بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس تحقیقات صورت گرفته بر روی 2 هزار و 200 فرد بزرگسال در انگلستان در حدود 72 درصد از آنها نمی‌دانستند که چرا باید بالش خود را هر 6 ماه یکبار تعویض نمایند.
پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی که  مشغول  انجام این پژوهش بودند اعتقاد دارند به جز شستشوی دوره‌ای بالش‌ها و ملحفه‌ها باید تعویض آنها در هر شش ماه یکبار صورت گیرد زیرا صورت در هنگام خواب به دلیل فشار بر روی  بالش مستعد دریافت انواع آلودگی‌ها مانند گرد و غبار، چربی و پوست مرده است.
علاوه بر تمیزی بالش کارشناسان توصیه می‌کنند بالش به صورتی باید استاندارد باشد که کمترین فشار را بر گردن وارد آورد و باید فاصله بین سر و شانه را پر نماید.