most-successful-salespeople ایده‌های عالی، پشتكار، هوش و گاهی نبوغ، جزو رازهای موفقیت  این افراد بوده اند،جملاتی که آنها مدام بر سر زبان دارند تاثیر زیادی در موفقیتشان می گذارد با ما همراه باشید

هر فرد موفقی، علاوه بر تلاش‌هایی که در زندگی انجام می‌دهد، نوع گفتار و رفتارهای خاصی دارد که او را از بقیه افراد متمایز می‌کند.

مهدی دوایی،‌ روانشناس و عضو هیات پژوهشکده علوم شناختی گفت: افراد موفق به یک سری اصول و ارزش‌ها پایبند هستند که در شرایط مختلف آن اصول را زیر پا نمی‌گذارند. همچنین افراد موفق در زبان و گویش هم متفاوت هستند طبق یک اصل کلی زبان و تفکر افراد با هم در تعامل است. بنابراین آنچه در ذهن ما می‌گذرد معمولا بر زبان می‌آوریم.

دوایی ادامه داد: افراد موفق از بعضی واژه‌ها و جملات بیشتر استفاده می‌کنند و در واقع از قانون “همه یا هیچ” تبعیت نمی‌کنند. واژه‌هایی که دو قطبی هستند معمولا در ادبیات افراد موفق کمتر دیده می‌شود. مثلا “من باید برنده شوم” “من موفق‌ترینم”،”من بهترینم”،”همه باید من را درک کنند.
این متخصص روانشناسی اظهار داشت: افراد موفق معمولا دیگران را درک نمی‌کنند و مسائل را از دید آنها هم نگاه می‌کنند و قطعیت در مورد یک مسئله در نظر نمی‌گیرند.