500x332xunnamed,P20,P282,P29.jpg.pagespeed.ic.JFsqOkNlO4
اکثر زنان شاغل، به وضعیت سلامتی و الگوهای غذایی مفید اهمیت نداده و ممکن است به دلیل ساعت کاری زیاد و مشغله های محل کار و درون خانه تغذیه مناسب نداشته و به نحوه مصرف ویتامین ها و مواد غذایی مفید اهمیت چندانی داده نشود.

 شاید شما هم درست شبیه مادران پر مشغله دیگر، هر روزتان را به رسیدگی به کودک و فرستادن او به کلاس‌های مختلف صرف می‌کنید و به همین دلیل وقتی برای درست کردن شام ندارید و بیشتر اوقات از بیرون غذا سفارش می‌دهید. ما در این جا 8 اشتباهی را که مادران پر مشغله انجام می‌دهند و برای سلامتی‌شان مضر است، برایتان آورده‌ایم.

برای غذا خوردن، برنامه‌ای ندارید

هیچ وقت خانه را بدون این که بدانید شام چه می‌خواهید درست کنید، ترک نکنید. برنامه‌ای هفتگی ترتیب دهید و طبق آن پیش روید. حتی می‌توانید از قبل آن را آماده کنید تا زمانی که به خانه باز می‌گردید شام‌تان حاضر باشد.

بدن شما کم آب می‌شود

یک فنجان قهوه یا نوشابه می‌تواند به شما انرژی دهد اما می‌تواند مضر نیز باشد. به جای آن یک بطری آب همراهتان داشته باشید. برای طعم بهتر، مقداری آب لیمو  به آن اضافه کنید. چای گیاهی نیز گزینه خوبی برای روزهای گرم تابستان است.

از درست کردن اسنک برای خود، خودداری می‌کنید

آیا کودکتان را با اسنک و یک بطری آب به مدرسه می‌فرستید؟ همان اسنک‌ها را برای خودتان نیز درست کنید. از میوه و سبزیجات، آجیل، تخم مرغ آب پز یا ماست استفاده کنید.

در رستوران‌ها، غذایی ناسالم انتخاب می‌کنید

گاهی تنها گزینه ما رفتن به رستوران است. اما سعی کنید به جای پیتزا، سالاد، سوپ یا سبزیجات گریل شده سفارش دهید.

از غذاهای بسته بندی شده استفاده می‌کنید

شما به غذاهای واقعی احتیاج دارید. به بیشتر غذاهای بسته بندی شده شکر، سدیم، تثبیت کننده‌ و نگهدارنده می‌زنند. هر چه مقدار این مواد کمتر باشد، بهتر است. اگر به دنبال چیزی برای خوردن هستید، از میوه‌های تازه استفاده کنید.

گرسنه می‌مانید

خوردن مواد غذایی هر 3 ساعت یک بار، قند خون را ثابت نگه می‌دارد و از زیاده‌روری در وعده‌های غذایی نیز جلوگیری می‌کند.

ورزش نمی‌کنید

مشغله کاری را بهانه‌ای برای ورزش نکردن، قرار ندهید. هنگامی که کودکتان را برای گردش به بیرون می‌برید، کفش‌های ورزشی خود را بپوشید و کمی پیاده‌روی کنید.

صبحانه نمی‌خورید

صبحانه مهمترین وعده غذایی است. اگر هنگامی که خانه را ترک می‌کنید، گرسنه نیستید، چیزی همراه خود داشته باشید تا هنگام گرسنگی، بخورید.