Health-Effects-Mobile-phones-WiFiآسیب‌های وارده ناشی از استفاده از موبایل، انگشتان‌‌تان را هم درگیر می‌کندافرادی که نسبت به فلزات خاص، مثل نیکل، آلرژی دارند، ممکن است در اثر استفاده از موبایل، دچار درماتیت تماسی شوند. احساس ارتعاش کاذب توسط کاربران معتاد به موبایل می‌تواند از اثرات سوء آزاردهنده ی این وسیله باشد و اینک جدیدترین عارضه موبایل متوجه کلیه هاست!

تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده بیش از اندازه از تلفن همراه و قرار گرفتن طولانی مدت و مدام این وسیله نزدیک کلیه‌ها، می‌تواند موجب بروز مشکلات کلیوی شود

فرید تقوایی متخصص اورولوژی  گفت: تلفن همراه وسیله‌ای پرکاربرد در بین مردم است که با وجود مزایای بیشمار، معایب زیادی نیز به همراه داشته و می‌تواند سلامتی را به خطر بیاندازد.

وی با بیان اینکه محل قرارگیری تلفن همراه بسیار مهم است، افزود: این محل ترجیحا نباید نزدیک قلب و کلیه‌ها باشد، چرا که امواج تلفن همراه می‌تواند این دو عضو حیاتی را دچار بیماری کند.
تقوایی تأکید کرد: تحقیقات نشان می‌دهند که استفاده بیش از اندازه از تلفن همراه و قرارگرفتن طولانی مدت و مداوم این وسیله نزدیک کلیه‌ها، می‌تواند موجب بروز مشکلات کلیوی شود.
وی یادآور شد: بهتر است برای جلوگیری از تأثیر تشعشعات گوشی‌های تلفن همراه بر روی کلیه‌ها، از قرار گرفتن طولانی مدت این وسیله در نزدیکی کلیه‌ها جلوگیری کرد.