In-Article

ساندویچی خوشمزه، جمع و جور و دلچسب برای هر زمانی که دوست دارید بیرون بروید و یک خوراکی خوشمزه میل کنید.پیشنهاداتی سالم برای امروزتان داریم

مسافرت می‌تواند دردسرهایی به همراه داشته باشد اگر در خورد و خوراک‌تان بی‌احتیاطی کنید. البته بیشتر افراد در طول سفر تنها به دنبال یک خوراکی برای رفع گرسنگی هستند و به مفید و مغذی بودن آن اهمیت چندانی نمی‌دهند، اما سلامت غذایی باید همیشه جدی گرفته شود.

تغذیه نادرست می‌تواند باعث ایجاد ناخوشی در بدن شده و تجربه خوشایند سفر را برای شما و همراهانتان تلخ کند. شما با یک برنامه‌ریزی ساده و با استفاده از نکات پیشنهادی دارچین می‌توانید خوراکی‌های سالم و مفیدی را برای سفرتان انتخاب کنید و از تجربه مسافرت کردن لذت کامل را ببرید.

۱- میان‌وعده‌های سفر را از بین طعم‌های مورد علاقه‌تان انتخاب کنید. برای مثال اگر به بستنی‌های میوه‌ای علاقه دارید، می‌توانید میوه همان طعم را منجمد کنید و در سفر از طعم آن لذت ببرید. طعم بستنی‌های میوه و میوه‌های منجمد شده یکسان است و در عین حال میوه‌های تازه خوراکی‌های سالم‌تری نسبت به بستنی‌های میوه‌ای محسوب می‌شوند.

۲- از ترکیب خوراکی‌های مورد علاقه‌تان استفاده کنید. برای مثال میوه‌های خشک شده مورد علاقه‌تان را با پروتئین‌هایی مانند بادام و فندق مخلوط کنید و از آن به عنوان خوراکی و میان وعده بین راه استفاده کنید. این خوراکی‌ها هم خوش‌طعم هستند و هم باعث رفع گرسنگی می‌شوند.

۳ – از ترکیب‌های جدید و متفاوت سبزیجات با مواد خوراکی مورد علاقه‌تان استفاده کنید. ترکیب کرفس و کره بادام‌زمینی یکی از لذیذ‌ترین و مغذی‌ترین خوراکی‌ها برای استفاده در طول سفر است. دقت داشته باشید که خوراکی‌های انتخابی شما علاوه بر خوش‌طعم بودن باید باعث رفع گرسنگی هرچند به صورت موقت شوند.

۴- از نان‌های سنتی استفاده کنید. برای این‌کار نان را در قطعات کوچک بصورت مثلث برش داده و در مقدار کمی روغن زیتون تفت دهید تا به رنگ طلایی دربیایند. سپس کمی نمک بر روی نان‌ها بریزید و آن‌ها را بسته‌بندی کنید و به عنوان جایگزینی سالم و لذیذ به جای چیپس سیب زمینی در طول سفر استفاده کنید.

۵ – در انتخاب شیرینی‌جات از انواع کم‌قند انتخاب کنید. نمونه‌هایی که از آرد جو، پودر گردو و یا آرد سبوس‌دار تهیه می‌شوند. این نوع از شیرینی‌ها معمولا با میوه‌های خشک تزئین می‌شوند که بسیار مفید، سالم و مغذی هستند و در عین حال باعث رفع گرسنگی می‌شوند.