در این بخش که با عنوان ماسک های جدید برای زیبایی بیشتر در سال 92، در مجله پزشکی دکتر سلام منتشر شده است. به شما آووکادو و ماسک هایی را برای زیبایی بیشتر، به شما معرفی می کنیم. آووكادو یا گلابی آمریكایی، میوه‌ای چرب و دارای اسیدهای آمینه مختلف مانند سیستین، تریپتوفان و تیروزین است.

ماسک های جدید برای زیبایی بیشتر در سال 92
 تحقیقات نشان داده‌ كه آووكادو حاوی آنتی‌اكسیدان‌هایی است كه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی را كاهش دهد و از پیری زودرس پوست جلوگیری كند.همچنین این میوه مانند روغن زیتون سرشار از اسید اولئیك است كه این ماده یكی از بزرگ‌ترین عوامل پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان محسوب می‌شود.  
این‌میوه سرشار از پتاسیم، ویتامین B و E است و به داشتن خواص مرطوب‌كنندگی شهرت دارد و در بسیاری از كرم‌های زیبایی مخصوصا كرم‌های ویژه پوست‌های خشك استفاده می‌شود. همچنین حاوی مس است كه برای استحكام ناخن‌ها، مو و حفظ رنگ آنها ضرورت دارد.
تهیه ماسك‌های مختلف با استفاده از این گیاه می‌تواند كمك مناسبی باشد تا بدون نگرانی از عوارض جانبی محصولات شیمیایی، زیبایی و نشاط را برای پوست و صورت خود به ارمغان بیاورید.
ماسك دست
داخل یك كاسه، نیمی از یك آووكادو پوست كنده را له كنید تا به صورت پوره در بیاید. سپس دو قاشق بلغور جو دوسر و یك قاشق آب لیموترش اضافه كنید.
مخلوط را هم بزنید و روی دست‌ها مالیده و سپس ماساژ دهید. ماسك را به مدت ۲۰ دقیقه روی دست‌هایتان نگه دارید و سپس با آب‌گرم بشویید.
آب لیموترش رایحه مطبوعی به این ماسك می‌بخشد و بلغور جوی دو سر باعث جذب هرچه بیشتر روغن‌های طبیعی آووكادو می‌شود. با استفاده از این ماسك دستان شما نرم و لطیف خواهد شد.
ماسك مو
بعد از كوبیدن یك عدد آووكادو پوست كنده و تهیه پوره آن، یك عدد زرده تخم‌مرغ و یك قاشق روغن زیتون به آن اضافه كنید و هم بزنید تا كاملا یكدست شود.
موها را به چند‌قسمت تقسیم كنید و ماسك را روی هر قسمت قرار دهید. پس از نیم ساعت موها را با آب گرم آب بكشید.
زمانی كه ماسك روی موها قرار می‌گیرد، همانند مرطوب‌كننده عمل‌كرده و باعث حفظ آب می‌شود و به این ترتیب مواد مغذی زیادی جذب ساقه مو می‌شود.
ماسك مرطوب‌كننده
یك قاشق ماست و عسل را به پوره یك عدد آووكادو افزوده و كاملا مخلوط كنید. ماسك را روی صورت خود قرار دهید. بعد از ۲۰ دقیقه ماسك را با آب گرم بشویید.
در این ماسك خواص مرطوب‌كنندگی آووكادو با خواص ضدباكتریایی عسل و اثر تسكین‌‌كنندگی ماست تركیب می‌شود و باعث پاكسازی، كاهش التهاب و لطافت پوست‌شده و منافذ پوست را منقبض می‌كند.
ماسك برای پوست‌های خشك
یك چهارم آووكادو، یك عدد زرده تخم‌مرغ و یك‌فنجان شیر را با یكدیگر مخلوط كرده و این مخلوط را به‌مدت پنج‌دقیقه روی پوست صورت و گردنتان قرار دهید سپس دوباره این مخلوط را روی صورت خود ماساژ داده و پنج‌دقیقه دیگر نیز صبر كنید. در آخر پوستتان را با آب ولرم‌ بشویید.