987b75e2727ae55289abd70d3f5864e6-mercks-sleeping-pill-belsomra-approved آشفتگی شدید در خواب  ،گیجی سحرگاهی ،شب بیداری و.. از علائم بیماری  بی خوابی در افراد می باشند به تازگی داروی بلسومرا برایرفع این عارضه در افراد به بازار آمده است

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) از تایید داروی جدیدی برای درمان اختلال بی‌خوابی خبر داد.

طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، داروی «بلسومرا» (Belsomra) برای درمان بیمارانی که به سختی به خواب می‌روند یا به دفعات در طول شب از خواب بیدار می‌شوند، مورد تایید قرار گرفته است. داروی جدید از طریق تغییر فعالیت ماده شیمیایی «اورکسین» در مغز که به تنظیم چرخه بیداری – خواب کمک می‌کند روی فرد بیمار تاثیر مثبت می‌گذارد.

دکتر «الیس اونگر»، مدیر اداره ارزیابی دارو در سازمان غذا و داروی آمریکا گفت:‌ طبق تایید این سازمان بیماران می‌توانند از این دارو در دوزهای پنج، 10، 15 و 20 میلی‌گرم مصرف کنند. همچنین این دارو باید فقط یک نوبت در شب و 30 دقیقه پیش از خواب مصرف شود. مصرف دوز پایین‌تر این دارو در صورت موثر بودن توصیه می‌شود چرا که به کاهش عوارض جانبی آن مثل گیجی صبحگاهی کمک می‌کند.

، داروی بلسومرا بر اساس یافته‌های به دست آمده از آزمایش‌های کلینیکی و پس از آزمایش روی بیش از 500 شرکت‌کننده تایید شده است. طبق مشاهدات متخصصان، افرادی که از این دارو مصرف می‌کنند، سریعتر به خواب می‌روند و کمتر در طول شب از خواب بیدار می‌شوند. حداکثر دوز مجاز مصرف روزانه این دارو نیز 20 میلی‌گرم است.