200357385_0011

شیوه های آسان  مدیتیشن، که یک دقیقه ای  اخلاق شما را تغییر میدهد  حتما بکار ببرید.مراقبه مزایای بی حد و حصر برای بدن ، ذهن و روح انسان است.  مراقبه خواب و استراحت عمیق  است. که انسان را فعالتر میکند

 

قبلا بارها درباره اهمیت مدیتیشن صحبت کردیم اما اگه این کار براتون سخته از راه کارهای ساده زیر استفاده کنید که توسط Gabrielle Bernstein  ارائه شده، اون به عنوان سخنران انگیزشی و مربی مهارت های زندگی  اخیرا تونسته عنوان پرفروشترین نویسنده نیویورک تایمز رو به خودش اختصاص بده!!

تجربیاتش از کشمکش های درونی و آموخته های شخصی گبی، مستقیما” بهش نشون داده بود که گاهی زندگی چقدر دشوار میشه. گبی در طی یه سمینار دو ساعته ، از تجربیات گذشتش ، از انگیزش برای کمک به آنها واینکه چطوربراشون الهام بخش بوده، صحبت کرد، زمانی که دانش آموزانش رو تشویق به تمرین های مدیتیشن می کرده تا با مدیتیشن، ذهنشون رو آروم کنند، از شر استرس هاشون خلاص بشن و روحشون رو رها کنند – و از سر خوشی هورا بکشند و آواز بخونند و از این جور کارها!

توصیه هاش خیلی ساده بود:

یافتن نبض، یافتن آرامش

گبی معتقده “مدیتیشن به اندازه پیدا کردن نبض ساده است” . این یک راهکار ساده از کتاب جدیدم، “معجزه های اخیر” هست. برای اونایی که تازه مدیتیشن رو شروع کردند، باعث میشه در تمرکز کردن ماهر بشن و حتی آشفته ترین ذهن ها رو هم آروم میکنه.

گام اول : در کمال آرامش چهار زانو روی زمین بشینید.

گام دوم : به آرامی چشماتون رو ببندید و روی حد فاصل بین ابروهاتون تمرکز کنید( جایی که چشم سوم قرار داره).

گام سوم : چهار تا از انگشت های دست راستتون رو روی مچ دست چپتون بگذارید و نبضتون رو احساس کنید. انگشت هاتون رو صاف نگه دارید، و به آرامی مچ دستتون رو فشار بدید، حالا می تونید نبضتون رو حس کنید.

گام چهارم : با هر تپش نبض، این کلمات رو در آرامش برای خودتون زمزمه کنید :”Sat Nam” (به معنی شناخت حقیقت)

این مدیتیشن بسیار سودمند رو که فقط یک دقیقه طول میکشه، در هر زمان و مکانی می تونید انجام بدید. برای اینکه بینشتون کامل بشه و ذهنتون آروم، هر روز این تمرین رو انجام بدید.

artofliving1

روش چهار انگشت:

با این چهار قدم هر هیجان و احساسی رو کنترل و هر رنجشی رو به سرعت فراموش می کنید.

گبی معتقده :” این ها خارق العاده ترین تکنیک های مدیتیشن کاندالینی هستند که سریع، ساده و موثرند.

قدم اول: انگشت شست رو با ملایمت روی انگشت سبابه فشار بدید، و بعد روی انگشت میانی، حالا نوبت انگشت انگشتر شده، و آخر هم نوبته انگشت کوچیک.

قدم دوم: همینطور که انگشت ها رو لمس می کنید، این کلمات رو زمزمه کنید:

با لمس انگشت سبابه بگید: آرامش

با لمس انگشت میانی بگید : با

با لمس انگشت انگشتر بگید : من

و با لمس انگشت کوچیکه بگید : آغاز میشه

آرامش با من آغار میشه.

قدم سوم : با بیان هر کلمه نفس عمیق بکشید، هم می تونید آروم و هم سریع اینکار رو انجام بدید، هر طور شما مایلید. این تکنیک ها رو تو صف بانک، پشت میز کارتون و یا حتی وسط دعوا هم می تونید، به کار ببرید.

منبع-http://ibanoo.ir