670px-Choose-A-Sun-Screen-Step-1

در فصل تابستان، اشعه UV خورشید قوی تراست. بنابراین نیاز به  کرم های ضد آفتاب برای  محافظت  از پوست باید بیشتر استفاده شود.قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش، UVA یا UVB،  نور خورشید  برای 90 درصد نشانه های پیری زودرس پوست مانند چین و چروک و سرطان پوست را بوجود می آورد. مهم ترین محصول مراقبت از پوست  برای جلوگیری از چین و چروک و سرطان پوست کرم های ضد آفتاب است، اما اکثر مردم کرم های ضد آفتاب را  به درستی استفاده نمیکنند

در فصل تابستان هستیم و افراد بیشتر در معرض نور خورشید هستند، در مورد مشکلاتی که نور خورشید ایجاد می کند و نحوه مبارزه با آنها  بیشتر بدانید .

نور خورشیدی که به زمین می رسد حاوی پرتوهای مضرUVو ماوراء بنفش است و بیشتر از همه نیز اشعه ماوراء بنفش سبب آسیب پوست می شود.

عوارض نور خورشید،آفتاب سوختگی،ایجاد لکهای پوستی،انواعی از اگزمای پوستی است و آکنه نیز در بعضی از بیماران در تابستان تشدید میشود.

شدت نور آفتاب و نیز عوارض آن در ساعتهای بین 10تا 3 بیشتر است از عوارض دیگر آفتاب پیری زود رس و سرطان پوست می باشد.

جهت جلوگیری از عوارض آفتاب چند راه کاربردی وجود دارد شامل استفاده از کلاه لبه دار و لباس آستین بلند، عینک آفتابی و کرمهای ضد آفتاب. استفاده از ضد آفتاب های مناسب پوست و شدت آفتاب یکی از بهترین راههای مراقبت از پوست می باشد. ولی به طور کلی ضد آفتاب باSPF (عیار ) 25تا30 تا96 درصد اثر حفاظتی دارند.

در افرادی که زیاد عرق می کنند بهتر است بیشتر از ضد آفتاب استفاده کنند چون جذب ضد آفتاب در پوستهای مرطوب بیشتر است توصیه میشود در آب وهوای مرطوب از ضد آفتاب ضدآب استفاده شود .بهتر است نیم ساعت قبل از خروج از منزل ضد آفتاب به پوست مالیده شود و 3ساعت یکبار تمدید شود.

ضد آفتاب برای پوستهای چرب یا خشک متفاوت است مخصوصا در پوست چرب و اکنه ای حتی باید ضد آفتاب oil free استفاده شود تا سبب تحریک پوست نشود.

پس از زدن ضد آفتاب می توان از لوازم آرایش و کرم پودر استفاده کرد.ولی گاهی استفاده کردن از چند کرم همزمان می تواند سبب حساسیتهای جلدی شود.

منبع-http://ibanoo.ir