images

با فرزندتان درباره آنچه که در روزهای مدرسه انجام می داده صحبت کرده و روی نکات مثبت و جالب توجه تاکید بیشتری کنید. ساعات روز او را طوری برنامه ریزی کنید تا احساس رضایت بیشتری کند.

همانطور که این روز ها کودکان در سراسر کشور برای رفتن به مدرسه آماده می شوند، اکنون بهترین فرصت برای آماده سازی کودکان و ترک عادت های نادرست در آن ها است. شما با تقویت قابلیت های هیجانی و اجتماعی در کودکانتان می توانید آن ها را برای ورود به مدرسه آماده سازید.

خواب
تصحیح عادت خواب در در کودکان و نوجوانان می تواند دشوار باشد، بنابراین مهم است برای شروع سال تحصیلی روال خواب کودکانتان را تنظیم کنید. پس از دوران سرگرم کننده و آرامش بخش تابستان، کودکان دوباره به یک برنامه خواب منظم برای مدرسه نیاز دارند.

دکتر سالی ابراهیم، کارشناس خواب در بیمارستان کلیولند کلینیک کودکانمعتقد است خواب نقش زیادی در قدرت یادگیری در کودکان دارد و با تنظیم آن می توان هوش و استعداد کودکان را پرورش داد.

صبحانه
مغز جوان نیاز به سوخت و ساز کافی برای تمرکز در کلاس درس دارد، پس برای تنظیم زمان صبحانه کودک باید از همین اکنون دست به کار شوید و صبح ها با زود هنگام با بیدار کردن کودکان خود این فرهنگ را در خانواده تان جا بیندازید.

کوله پشتی

کوله پشتی، کیسه های کتاب، نوت بوک و کتاب های درسی برای حمل نیاز به یک منبع و محفظه مناسبی دارند که علاوه بر محاظت از ستون فقرات از دستگاه های شما نیز حفاظت کنند. کارشناسان می گویند کوله پشتی فرزند شما هرگز نباید بیش از 10 تا 20 درصد از وزن او باشد. این بدان معناست که دانش آموز کلاس سوم 75 پوند فقط باید حملکتاب داشته باشد و این وزن باید به طور مساوی توزیع شود، بنابراین برای یک کوله پشتی دو تسمه به همان اندازه گسترده است.

تسمه و بند های مستحکم مهمترین رکن یک کوله پشتی به حساب می آیند که می توانند از وارد آمدن فشار اضافی به مهره ها و ستون فقرات کودکان جلوگیری کنند.

دستشویی و حمام
درد شکم در میان کودکان در اولین روز در آغاز سال تحصیلی رایج است،از آنها بخواهید مرتب به دستشویی بروند و اضطراب و عوامل استرس زا مانند معلمان، تکالیف و تغییر دوستی همچنین درد ناراحتی معده را از بین ببرند، بنابراین با صحبت کردن با کودکان خود دراین مورد می توانید تا حدود زیادی مشکلات و استرس های آن ها را رفع کنید.