implandata-300x139

به گزارش CTV ، یک شرکت از هانوفر، آلمان محصولات چشم شرکت را توسعه داده است  و محصولی را ارائه داده است که  قابل کاشت در بدن است که می تواند فشار چشم را  اندازه گیری کند.

این محصول، یک حسگر قابل کاشت در بدن است که به صورت بی سیم  داده ها را  به یک دکتر و یک نسخه کلی تر به بیمار از طریق یک برنامه  انتقال میدهد

در بیماری گلوکوم یا آب سیاه فشار درون چشم بالا میرود و این افزایش فشار میتواند به چشم صدمه بزند. پس اندازه گیری مداوم فشار داخل چشم در این بیماران ضروری است.

پزشک معمولا این فشار را با استفاده از دستگاه های خاصی در مطب اندازه گیری میکند ولی فشار چشم هم مانند فشار خون دائما در حال تغییر است و ممکن است در لحظه ای که پزشک آن را اندازه گیری میکند بالا نباشد. پس اندازه گیری مداوم فشار چشم میتواند برای کنترل بیماران مبتلا به گلوکروم یا آب سیاه بسیار سودمند باشد.

اینک شرکتی به نام Implandata Ophthalmic Products در آلمان وسیله ای را ابداع کرده که میتواند این کار را انجام دهد. از این وسیله در بیمارانی که به علت گلوکوم دچار کاتاراکت یا کدورت عدسی شده و نیاز به جراحی دارند استفاده میشود. در حین جراحی و بعد از خروج عدسی معیوب و جایگزینی آن با عدسی مصنوعی در جلوی عدسی، این دستگاه ظریف کار گذاشته میشود.

این دستگاه فشار چشم را بطور ممتد اندازه گیری کرده و اطلاعات بدست آمده را بصورت وایرلس به دستگاه تلفن همراه فرد منتقل میکند. این اطلاعات میتوانند به پزشک بیمار مخابره شده و مورد تحلیل قرار گیرند.

منبع-iranorthoped