53a0a5efde4f8_-_cos-01-glamglow-de

آکنه یک مشکل جدی است که  در نوجوانان شایع تر است. درمان مناسب آکنه شیوه های مناسبی دارد که باید دقت کنید. بسیاری از کرم های ضد آکنه  مورد استفاده قرار می گیرند که بسیار مضر هستند. البته این کرمها نیز بستگی به سن و نوع آکنه دارد بنابراین باید  قبل از انتخاب کرم آکنهبه توصیه های سازمان دارویی آمریکا توجه کنید اکنون این توصیه ها را می خوانیم

اخیرا FDA در مورد محصولات ضدجوش هشدار داده است ، آیا باید استفاده از محصولات آکنه ی خود را متوقف کنید؟ توصیه های ما در این مورد را بخوانید !

اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا ( FDA) مشهورترین مرجع تایید محصولات دارویی در سراسر دنیا محسوب می‌شود.

اخیرا FDA هشداد داد که ترکیبات دارویی رایج آکنه مانند بنزوئیل پراکسید و سالیسیلیک اسید می توانند منجر به واکنش های شدید آلرژیک شوند. قبل از این که شرکت های مراقبت پوستی، جنگ های تبلیغاتی علیه محصولات ضد آکنه را به نفع خودشان شروع کنند،خواستیم رو دست آن ها زده باشیم.

همه ی محصولات درمانی آکنه ی خود را داخل سطل آشغال نیندازید! اگر تابه حال هیچ واکنش و عکس العملی نداشتید، به احتمال بسیار زیاد، شما به آن ها حساس نیستید.

هر چیزی که ما بر روی پوست خود استفاده می کنیم، پتانسیل واکنش منفی را دارد. برخی از آن ها باعث خارش و سوختگی می شوند. ولو علائم برخی دیگر، قرمزی و تورم است. ممکن است شما از آن دسته باشید که این مشکلات در شما شیوع پیدا کند، در اصل، این علائم زمانی اتفاق می افتد که از محصولاتی استفاده شود که پوست با آن سازگاری ندارد.

اما تنگی و فشار در گلو، کوتاهی نفس ها، خس خس سینه، ضعف یا کاهش فشار خون چطور؟ لب ها و چشم های متورم چطور؟ آیا شما این علائم را به یک واکنش آلرژیک ربط می دهید که براثر درمان مراقبت های پوستی اتفاق افتاده است؟ مسلما خیلی از شما چنین فکری نمی کنیدولی این  همان دلیل هشدار اف دی ای (مدیریت غذا و دارو) است!!

بهتر است بدانید سالیسیلیک اسید یا بنزوئیل پراکسید ترکیبات بدی نیستند ! این فقط به این معناست که آن هایی که واکنش های آلرژیک را تجربه کرده اند، – از سال 1969 اف دی ای 131 گزارش از واکنش های منفی را در مصرف کننده هایی که از ژل ها، لوسیون ها، محلول های شستشوی صورت، پدهای تمیز کننده، تونرها و لایه بردارهای صورت که حاوی این دو ترکیب هستند، استفاده می کنند را دریافت کرده است- دچار علائم نرمال خارش، آماس، سوختگی شدند.

در واقع، این علائم می توانند توسط هر محصول مراقبت پوستی رخ دهند. زمانی که شما از داروهای ضد آکنه استفاده نمی کنید هم ممکن است این علائم بروز کند. پس آن ها را نادیده نگیرید. اخیرا من به یک گردهمایی معرفی محصولی رفتم، جایی که ادعاهای زیادی با اختلافات ناچیزی صورت می گرفت. همان طور که همگان سرگرم برنامه بودند، یک نفر شروع به شکایت در مورد افزایش ضربان قلب و خس خس سینه کرد در حالی که دیگران هیچ شکایتی نداشتند و تجربه ی خوب و لذت بخشی برایشان بود. به طور آشکارا، او واکنش منفی به محصولی داشت که کاملا دور از انتظار بود.

جنبه ی نظری این موضوع این است که که شما هیچ وقت نمی دانید که چه چیزی باعث واکنش می گردد. در اینجا تعدادی توصیه برای افرادی که از محصولات درمانی از ضد آکنه تا ضد پیری استفاده می کنند، آورده شده است:

1- بدن خود را بشناسید

اگر شما میدانید که دوران پریود شما همراه با سردرد، گیجی، الگوهای عجیب جوش و لک ویا فقط حالتهای عصبی است، به خودتان لطف کنید و از محصولات جدید مراقبت های پوستی استفاده نکنید. ما نمی خواهیم هیچ پتانسیل واکنش های آلرژیکی به عنوان ((نتایج دوران پریود)) اتفاق بیفتد.

2. تست کردن روی بخشی از سطح بدن کارساز است

محصول را روی ناحیه ی کوچکی از پوست بدن خود (ترجیحا جایی که از جهان به خوبی مخفی باشد) برای چند روز امتحان کنید و ببینید که چه احساسی دارید و چه می بینید. واکنش ها می توانند فورا اتفاق بیفتند و یا در طی چندین بار استفاده از محصول صورت گیرند. بدین طریق شما می توانید از بی ضرر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

3- زیادی روی شانس خود حساب نکنید

اگر یک واکنش منفی را تجربه می کنید، استفاده از محصول را فورا متوقف کنید. اگر شما فکر می کنید که بالاخره پوستتان به آن عادت می کند، شما به طور جدی سلامت خود را به خطر انداخته اید.

4- برچسب ها را بخوانید

توجه به هشدارهای پزشکی، همیشه متد ارجحی برای کمک گرفتن است، به ویژه زمانی که واکنش های آلرژیک صورت می گیرد. اما شما می توانید توسط مطالعه ی برچسب ها کمک بگیرید و ترکیبات محصولاتی را که منجر به جوش و لک روی پوستتان می شود را مورد مقایسه قرار دهید. شما می توانید به وسیله فرایند حذف، ترکیباتی را که قبلا بدون هیچ مشکلی استفاده می نمودید از دیگر ترکیبات مضر جدا کرده و در رابطه با درمان خود نیز توسط همین مقوله به دکتر معالج خود کمک کنید.

منبع-http://ibanoo.ir/