Chocolate-Milk-chocolate-milk-23660987-252-271

مصرف شکلات سبب افزایش حافظه می شود زیرا خوردن شکلات سبب افزایش جریان خون به مغز خواهد شد همچنین این نوشیدنی سبب تقویت عضلات و سرحالی افراد نیز می شود ، شکلات برای قلب، مغز و پوست بسیار مفید است.

نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که نوشیدن شیرکاکائو قبل از انجام کارهای سخت می تواند استرس را از بین ببرد.

یک مجموعه تحقیقاتی پژوهش های مختلفی ارائه شده است، محققان دریافتند که شیر کاکائو خاصیت دفع استرس و تقویت کنندگی بدن را دارد  می تواند مسکن اعصاب و روان باشد.

بررسی ها نشان می دهند، کاکائو از طریق فعال سازی اکسید نیتریک، اثرات آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی ایجاد می کند که موجب کاهش استرسو بهبود عملکرد عروق و پلاکت ها می شود و بدین وسیله خطر بیماری های قلبی- عروقی که به دنبال استرس ایجاد می شود را کاهش می دهد.

گفتنی است، نوشیدن شیرکاکائو قبل از امتخان علاوه بر تقویت هوشیاری استرس و اضطراب را از بین می برد و می تواند هوش و ذکات را به وی‍ژه در میان کودکان افزایش دهد.

از آن جایی که شیرکاکائو برای کودکان مطلوب تر است، به نظر می رسد با افزایش مصرف آن، می توان دریافت کلسیم را در کودکان به خوبی افزایش داد. البته باید توجه داشت که شیر کاکائو حاوی مقادیر بالاتری از انرژی است و در نهایت زیاده روی در مصرف آن می تواند موجب افزایش وزن شود.