vertigo-home-remedies

جراح و متخصص گوش و حلق و بيني و حنجره درباره تفاوت هاي سردرگمي، سرگيجه و گيجي سر و دلايل ايجاد و راه هاي درمان آنها توضيح مي دهند. با ما همراه باشید

سرگیجه معمولا دو دسته علت دارد، یکسری از علت‌ها مربوط به ضایعات مغزی است و علل دیگر به گوش و سیستم تعادلی بر می گردد.

محمدرضا معتمد متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب گفت: سرگیجه حالتی است که در آن فرد احساس چرخش یا دوران می‌کند که به صورت احساس چرخش خود فرد یا محیط اطراف بروز کند.

وی افزود: سرگیجه معمولا دو دسته علت دارد، یکسری از علت‌ها مربوط به ضایعات مغزی است و علل دیگر به گوش و سیستم تعادل بر می‌گردد. در غالب موارد علت مسائل مربوط به گوش است که علت خیلی مهمی نیست.
معتمد اظهار داشت: برخی از ضایعات مهم مغزی نظیر تومورها، سکته های مغزی، بیماری ام اس، خونریزی‌ها و عفونت‌های مغزی و آبسه می‌توانند موجب سرگیجه شوند. گاهی اوقات بعضی از انواع میگرن همراه با حملات سرگیجه و علائمی مثل تهوع و استفراغ است.
وی بیان کرد: برخی از مردم فکر می‌کنند که سرگیجه می‌تواند موجب یک بیماری مغزی باشد، در حالی که هر بیماری مغزی علاوه بر سرگیجه با علائم دیگری هم همراه است که نشان دهنده آن نوع بیماری است.
این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: درمان سرگیجه بسته به علت آن دارد، در صورتی که سرگیجه به دلیل تومور مغزی باشد، با جراحی می توان آن را برطرف کرد. سایر علل نیز درمانهای خاص خود را می طلبد.