signs-you-are-emotionally-intelligent

کارهای زیادی  برای هیدراته نگه داشتن پوست وجود دارد مانند  زیاد آب نوشیدن، استفاده فراوان سبزیجات و میوه ها، استفاده از  انواع  کرمهای مرطوب کننده  و غیره که این مطالب  متنوع در بخش زیبایی پوست دکتر سلام  اطلاع رسانی شده است و اما در این بخش به موارد جالب و مفیدی برای مرطوب نگه داشتن پوست اشاره خواهیم کرد:

۱- نگهداری گیاهان در منزل:

یکی از عواملی که باعث ایجاد رطوبت در منزل می گردد، وجود گیاهان و گل های گوناگون در منزل می باشد. گیاهان، هوای خانه را مرطوب می سازند؛ بنابراین، گلدان های مختلف در منزل داشته باشید و به آنها آب دهید تا تفاوت را حس کنید.

۲- اجتناب از حمام های داغ و پر بخار و سونا:

خوب است بدانید که سونا و حمام های داغ و پر بخار موجب تعریق زیاد می شوند که این تعریق زیاد باعث تضعیف عوامل مرطوب کننده طبیعی پوست می گردند که این امر نیز به نوبه خود سبب خشک شدن پوست می شود.

۳- استفاده مداوم از دستکش:

دستکش های آشپزخانه، پوست دست را از انواع آلودگی ها، مواد شوینده و آب گرم و سرد حفظ می کنند. دستکش برای همه افراد مخصوصا کسانی که پوست آنها مستعد آلرژی و خشکی می باشد، ضروری است. چنانچه به خود دستکش حساسیت دارید می توانید زیر دستکش های آشپزخانه از دستکش های نخی استفاده نمایید.

۴- پرهیز از پوشیدن لباس های زبر و خشن:

انواع لباس های زبر و خشن مانند لباس های پشمی باعث تحریک، خارش و خشکی پوست می شوند. بنابراین، ازپوشیدن اینگونه لباس ها خودداری کنید.

۵- پوشاندن پوست دست و صورت در هوای سرد:

در فصول سرد سال مخصوصا زمانی که به ورزش های زمستانی مانند اسکی می پردازید حتما پوست دست و صورت خود را با لباس های گرم و لطیف بپوشانید زیرا هوای سرد باعث خشکی پوست می گردد.

۶- استفاده از کرم های مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب:

در همه زمان ها خصوصا در هوای سرد و خشک زمستان، پوست دست و صورت خود را با لایه ای از کرم های مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب بپوشانید تا بدین طریق پوستتان را از هوای سرد، آفتاب و باد حفظ نمایید.

۷- ورزش:

ورزش را هرگز فراموش نکنید. برای حفظ رطوبت پوست حتما ورزش کنید زیرا ورزش، جریان خون را افزایش می دهد و بدین شکل مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به پوست خواهد رسید. همگی این عوامل موجب شادابی و تازگی پوست می شوند.

منبع- مه شو