male_forehead_reduction_hairline_lowering_men_02يكي از بهترين راه‌هاي مقابله با جوش، شست‌و‌شوي مكرر پوست با صابون‌هاي ضد جوش است كه اغلب اسيدي‌اند. از دستكاري جوش‌ها بپرهيزيد، چرا كه باعث مي‌ شود جاي جوش‌ها گود يا لك شود.براي پوشاندن جوش‌ها به هيچ وجه از وسايل آرايشي روغني استفاده نكنيد، چرا كه باعث بدتر شدن ضايعات مي ‌شود.

صورت بدنسازان مرد به دلیل تعریق زیاد و مصرف داروهایی که برای عضله سازی استفاده می‌شوند جوش می‌زند و بهتر است از این داروها پرهیز کنند.

ندا ادیبی متخصص پوست و مو گفت:‌ صورت بدنسازان مرد به علت تعریق زیاد و مصرف داروهایی که برای عضله سازی استفاده می‌شوند جوش می‌زند و بسیاری از این داروها حاوی ترکیبات هورمونی بوده و پوست را چرب و جوش دار می‌کند.

وی افزود: خانم‌هایی که به کلاس‌های بدنسازی و ایروبیک می‌روند به دلیل تعریق زیاد دهانه‌ی منافذ پوستی آن‌ها بسته شده، تحریک می‌شود و در نتیجه سبب ایجاد جوش در ناحیه صورت آن‌ها می‌شود.
ادیبی تصریح کرد:‌ به بدنسازان توصیه می‌کنم از داروهایی که تحت عنوان عضله سازی و داروهای مکمل و پروتئین در بدنسازی به کار می‌روند استفاده نکنند به این علت که بسیاری از آن‌ها دارای ترکیبات هورمونی بوده و بعضی از آن‌ها حتی حاوی کورتون نیز هستند که این ترکیبات باعث ایجاد جوش در پوست صورت می‌شوند.
این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است چه خانم‌ها و چه آقایان بلافاصله پس از کلاس‌های ورزشی و بدنسازی دوش بگیرند و در صورتی که در این کلاس‌ها هستند و تعریق زیاد دارند صورت خود را خشک کند تا موجب جوش در صورت آن‌ها نشود.