student-smartphones-e1344619420162

نوع مدل گوشی تلفن همراه، انتخاب زنگها، تصاویر و حتی شماره های ذخیره شده در حافظه تلفن همراه همه به نوعی نشان از هویت فرد می دهد. این تأثیرات در جوانان و نوجوانان بیشتر مشهوداست

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد تلفن همراه باعث اعتیاد دانشجویان در سراسر جهان شده است.کلمه “اعتیاد” معمولا با مواد مخدر در ارتباط است اما یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه بیلور، نشان می دهد اعتییاد به تلفن همراه نوع جدیدی از وابستگی است که تبدیل به یک نگرانی بزرگ شده است. مطالعه دانش آموزان نشان داد که 60٪ آن ها به تلفن های همراهشان معتاد و وابسته هستند.

محققان دریافتند دانش آموزان کالج به طور متوسط ​​9 ساعت در روز را صرف استفاده از تلفن همراه خود می کنند و تلفن همراه باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد به این وسیله می شود.

علاوه بر این، این تیم تحقیقاتی بهرهبری جیمز رابرتز، دکترا دانشگاه بیلور نشان داد که دانشجوی دختر 10 ساعت در روز را صرف استفاده از دستگاه، در حالی که دانش آموزان کالج مرد استفاده از تلفن همراه خود را برای تقریبا 8 ساعت در روز رسانده اند.

در میان دانشجویان استفاده بیش از حد و وسواس از تلفن های همراه ممکن است با عملکرد تحصیلی تداخل به وجود بیاورد.

نتایج مطالعه نشان می دهد که فعالیت های خاص بر روی تلفن همراه فرد به احتمال زیاد منجر به وابستگی بیش از دیگرانمی شود و این فعالیت اعتیاد آور در سراسر جنسیت متفاوت است. علاوه بر این، زمان صرف شده در فعالیت های خاص در افراد مختلف متفاوت است.