exercise

تمرین هفت دقیقه ای،  عنوان یک مقاله نیویورک تایمز  در کالج آمریکایی (ACSM)  تناسب اندام مجله پزشکی ورزش منتشر و  طرفدارن زیادی پیدا کرده است

در مورد ورزش و بدن سازی تحقیقات علمی زیادی شده که همه مهم و جالب هستند ولی چیزی که ما احتیاج داریم این است که به زبانی ساده و راهنمایی کاملا مشخص به ما بگویند چه کارهایی را باید انجام دهیم.

این مقاله که نتیجه تحقیقات یک کالج ورزشی در آمریکا می باشد دقیقا به ما می گوید که با انجام روزانه این ۱۲ حرکت ورزشی به کمک دیوار و یک صندلی فقط با ۷ دقیقه ورزش میتوانیم چه از نظر زیبایی و چه از نظر سلامتی به نتیجه دلخواه برسیم.

این محققان علوم ورزش می گویند طول ورزش مهم نیست بلکه نوع و سرعت آن اهمیت دارد تا حدی که فقط ۷ دقیقه ورزش صحیح تاثیر بیشتری از انجام ساعت ها پیاده روی و یا دوچرخه سواری دارد.

دانستن این واقعیت از زبان متخصصان این علم بسیار جالب است. البته انجام هر حرکت ورزشی بستگی به سن و شرایط سلامتی هر کسی دارد و همیشه قبل از شروع یک ورزش جدید باید با دکتر خود مشورت کنید.

در این ورزش فشرده مهم است که بدانید بین هر حرکت فقط میتوانید ۱۰ ثانیه استراحت کنید و باید بلافاصله حرکت بعدی را شروع کنید.

این حرکات ورزشی باید با سرعت انجام شوند. هر حرکت در ۳۰ ثانیه انجام میشود. اگر سرعت وتلاشی که برای هر حرکت میکنید را به ۱۰ شماره تقسیم کنید باید سرعت شما از ۸ به بالا باشد. یعنی باید تمام سعی خود را بکنید تا تاثیر کامل آنرا دریافت کنید.

باید این ۷ دقیقه ورزش سخت و در یک کلمه ناخوش آیند باشد. بعد از اتمام مطمئن باشید که احساس بسیار خوبی خواهید کرد. زیرا هم ورزشی کرده اید که در فرم دادن هیکل و سلامتی شما بسیار موثر است و هم وقت تان را بیهوده تلف نکرده اید.

راهنمای تصویری که ضمیمه این مقاله شده است انقدر ساده و قابل فهم است که احتیاجی به شرح ندارد و شما با نگاه کردن به آن متوجه می شوید که دقیقا چه باید بکنید.
منبع-banovan