images

زندگی شلوغ روزمره با تعداد زیادی از  کارها  در هر روز باعث خستگی و احساس یکنواختی طرفین می شود،.شما می توانید یک لیست ساده و یا یک برنامه با وظایف مختلف و با تنظیم سطح اولویت تنظیم کنید،

 بر اساس یک مطالعه جدید، زوج های جواني که کار هاي خانه را با يکديگر انجام مي دهند از بالاترين ميزان کيفيت در احساسات و عواطف در زندگي مشترکشان برخوردار هستند.

بررسي ها نشان مي دهند، در این گزارش محققان دانشگاه کرنل و دانشگاه ایالتی جورجیا دريافتند زن و شوهري که کار در زندگي را بين خود تقسيم مي کنند و وظايف هر فردي مشخص است از بيشترين ميزان عشق ورزی و کيفيت در احساسات برخوردار هستند.

گفتني است؛ در زندگی مشترک، مهم‌ترین موضوع پذیرش حقوق و وظایف زوج‌ها نسبت به یکدیگر است. اینکه مرد بپذیرد، اگر قرار باشد شریکش به تنهایی مسئولیت کارهای خانه را به دوش بكشد، شاید رضایت او از زندگی مشترك و حتی شوهرش پایین بیاید. زن هم باید بپذیرد که مردش برخی اوقات به دلیل خستگی زیاد از کار بیرون از خانه و استرس‌های مربوط به آن ممکن است آنگونه كه باید نتواند در امور منزل همسرش را همراهی كند. بهترین روش نهادینه‌کردن تقسیم وظایف بین زن و شوهر این است که زن جدولی از کارهای خانه- در طول هفته- تنظیم کند و از شوهرش بخواهد که هر کدام از کارهای منزل را مایل است، انجام دهد و هر کدام را که تمایل دارد به صورت مشارکتی انجام دهند؛ مشخص‌کند.

نتايج مطالعات نشان مي دهند اگر مي خواهيد زندگي زناشويي شاد و موفقي داشته باشيد بايد تقسيم وظايف بين همسران را که امري بسيار مهم تلقي مي شود جدي بگيريد.