Baby-tv

كودكان در مورد همه چيز كنجكاو هستند و دوست دارند از ماهيت همه چيز سر در بياورند. آنها معمولاً به همه چيز دست مي‌زنند يا اشيا و وسايلي را كه نمي‌توانند به راحتي بينند به سمت خودشان مي‌كشند. اين كنجكاوي آنها است كه هميشه آنها را با خطرات مواجه مي‌كند.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد برخی از وسایل خانگی باید از دسترس کودکان دور باشند.، بین سال های 2009 و 2011، حدود 43000 نفر در  اورژانس ایالات متحده پس از برخورد یک شیء یا قطعه ای از مبلمان جان خود را از دست داده بودند و نزدیک به 300 بچه از 1 ماه تا 8 ساله بر اثر صدمات درگذشتند.

بررسی ها نشان می دهند، فروشگاه های بهبود خانه و فروشگاه های خرده فروشی کودک باید قادر به ارائه مشاوره باشند و قبل از خرید هرگونه وسیله ای منزل به شما مشاوره کافی دهند.

مبلمان امن به دیوار یکی از مهم ترین مسائلی است که اگر کودک زیر 8 سال در منزل دارید باید به آن توجه کنید.مبلمان منزلتان را باید به گونه ای خریداری کنید که سنگین باشند و قطعات آن به راحتی قابل جابجایی نباشند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که مانیتور کامپیوتر هم با خیال راحت در نوک میز قرار نگرفته باشد در غیر این صورت می تواند بر روی کودک شما بیفتند و موجب آسیب های شدیدی در او شود.

لوازم برقی مانند یخچال و فریزر، اجاق و مایکروویو، همچنین باید بصورتی پایدار و محکم در جای خود باشدند و تلویزیون های نصب شده باید به خوبی از دسترس کودکان دور باشند.

وسایل برقی می توانند باعث ایجاد آسیب های زیادی برای کودکان شوند و والدین تا جاییکه می توانند نباید نزد آن ها با آن وسایل کار کنند.