long-life
افرادي که حدود 20 دقيقه در روز پياده روي مي کنند، حدود 40 درصد از خطر ايجاد سکته مغزي در آنان کاسته مي شود.

پیاده روی ساده‌ترین ورزشی است که نیاز به ابزار خاصی ندارد و به راحتی می‌توان انجام داد که البته باید اصولی را هم در نظر گرفت.
دکتر محمد تقی حولی ساز، متخصص طب فیزیکی و توانبخشیگفت: بهترین راه سلامتی، پیاده روی است این ورزش برای تمام سنین قابل تجویز است، هزینه خاصی برای پیاده روی وجود ندارد ضمن اینکه یک ورزش بی‌خطر است که البته اگر بعضی شرایط در نظر گرفته نشود، ممکن است به ورزش پرخطر تبدیل شود.
دکتر حولی ساز ادامه داد: در مورد بیماران مبتلا به قند خون، همراه داشتن شیرینی که در صورت افت قند، استفاده شود و یا در مورد بیماران قلبی، استفاده نکردن از سطح شیبدار و تنظیم سرعت طی پیاده روی، بسیار مهم است.
وی ادامه داد: زمان پیاده روی هم اهمیت دارد و از آنجایی که تمام ارگانهای بدن، تحت تاثیر پیاده روی قرار می‌گیرد، بنابراین صبح بهترین زمان پیاده روی است و البته در فصول سرد سال، پیاده روی در عصر، بسیار مفید است.
حولی ساز در پایان خاطر نشان کرد: ورزش در بیماران قلبی و دیابتی و…  بیمارانی که به بیماری‌هایی چون سرطان ابتلا دارند، نه تنها در حفظ سلامت جسم بسیار مهم است، از نظر روحی، میل به زندگی، توان انجام فعالیت و سرزندگی را در آن‌ها تقویت می‌کند.