v3

اسهال آبکی حجیم، جهنده  و بدون دل درد و تب- استفراغ بدون تهوع – درد عضلات پشت ساق پا – تشنگی – کم شدن ادرار این نشانه ها به طورمتوسط در مدت یک تا سه روز بعد از عفونت ظاهر شده و برای دو تا سه روز ادامه دارد .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از شناسایی نخستین مورد ابتلا به وبا در تهران خبر داد و گفت: فرد مبتلا، تبعه افغانستان است که هنگام ورود به کشورمان، بیمار بوده است.

احمدرضا فرسار، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اعلام این خبر گفت: این مرد که تبعه افغانستان است، به هنگام ورود به کشورمان، بیمار بوده که پس از مراجعه به پزشک، مشخص می شود مبتلا به وباست.

وی با تاکید بر اینکه این بیمار در حال حاضر تحت درمان قرار دارد، افزود: اطرافیان این بیمار نیز تحت آزمایش قرار گرفته اند که خوشبختانه مبتلا نشده اند، اما موارد کنترلی به دقت در حال اجراست.

فرسار با اعلام اینکه این فرد جزو آن دسته از افرادی است که به صورت غیرمجاز از مرزهای شرقی کشورمان به تهران رسیده است، گفت: در سال جاری این فرد، اولین مورد ابتلا به وبا در تهران است که شناسایی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پیش بینی می شد امسال اپیدمی آلتور داشته باشیم، خوشبختانه تا الان هیچ موردی از ابتلا به وبا در نزد هموطنان گزارش نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افزایش موارد نمونه گیری آب ها خبر داد و افزود: هیچ نگرانی از بابت بیماری وبا وجود ندارد؛ اما توصیه می شود مردم درباره رعایت موارد بهداشت فردی و شستن دست ها در طول روز، دقت و توجه داشته باشند.