ice cream
در فصل گرم سال هستیم و برای اینکه بدنمان خنک شود بستنی می خوریم ولی برای اینکه بستنی های سالم را بخوریم در این بخش برایتان چند نوع بستنی را آموزش میدهم. همانطوریکه می دانید بیشتر کودکان طرفدار بستنی هستند. زمانی که از بیرون بستنی می خرید همه آنها افزودنی دارند و انواع و اقسام رنگها را به بستنی میزنند پس برای اینکه یک بستنی سالم داشته باشید خودتان در خانه درست کنید بستنی های آموزش داده شده امروز بستنی یخی است. برای آماده کردن آنها به قالبهای بستنی نیاز دارید و درست کردن آنها هم آسان است

بستنی با پوره میوهاین بستنی بسیار خوشمزه و مفید است. برای درست کردن آن، میوه‌هایی با رنگ‌های متضاد مثل کیوی، انبه و توت‌فرنگی را آماده کنید. آنها را خرد کنید و هر کدام را با مقداری عسل در مخلوط‌کن بریزید. بعد از اینکه خوب له شدند آنها را لایه‌لایه در قالب بریزید. صبر کنید وقتی لایه اول خودش را گرفت لایه دوم را اضافه کنید.

بستنی لیمو و خربزه

یک لیوان خربزه شیرین را با یک قاشق غذاخوری شکر و آب یک لیمو‌ترش تازه در مخلوط‌کن بریزید تا کاملا یکدست شود. در صورت تمایل می‌توانید کمی بستنی هم به موادتان اضافه کنید. مواد را در قالب بریزید و در انتهاي آن یک برش نازک لیموترش قرار دهید و در فریزر بگذارید تا ببندد.

بستنی شیرموز

نصف لیوان شیر را به همراه نصف موز و یک قاشق غذا خوری عسل در مخلوط‌کن بریزید تا خوب یکدست شود و آن را در قالب بریزید. می‌توانید تکه‌های پسته، بادام‌زمینی، گردو و موز را هم به آن اضافه کنید تا بستنی خوشمزه‌تری داشته باشید. این کار را می‌توانید با شیر و توت‌فرنگی هم درست کنید.

بستنی پرتقالی

یک لیوان آب پرتقال پالپ‌دار را با یک قاشق غذا خوری شکر مخلوط کنید تا شکر کاملا حل شود. به هر لیوان یک نوک‌قاشق پوست پرتقال رنده‌شده اضافه کنید تا کمی ترش‌مزه شود. می‌توانید چند پر پرتقال را برش بزنید و برای زیبایی بیشتر در هر لیوان بریزید. حالا آن را در قالب بریزید تا ببندد.

بستنی یخی فالوده

در هر لیوان آب یک قاشق غذاخوری شکر، 2 قاشق غذاخوري عرق نعناع و آب نصف لیموی تازه بریزید و آنقدر هم بزنید تا کاملا یکدست شود. سپس مقداری فالوده را خرد کرده و با چند برگ نعناع به مواد اضافه کنید. حالا مخلوط را در قالب بریزید و صبر کنید تا کاملا ببندد.

منبع-مجله سیب سبز