High-Protein-Diet-610x400
ماهی،سیب زمینی شیرین ،ماست کم چرب ،کینوا ،تخمه کدو و.. بسیاری خوراکی های مغذی دیگر در کنار ورزش های مخصوص به ایجاد و حفظ عضله در بدنتان کمک می کنند.

 دکتر علی ترکمان متخصص ارتوپد در خصوص اینکه چگونه وزن خود را کاهش دهیم که عضلاتمان تحلیل نرود، گفت: در مورد کاهش وزن مهم‌ترین عامل رژیم غذایی است، که با صرف انرژی کمتر بتوانیم از منابع انرژی ذخیره شده در بدن استفاده کنیم تا به وزن مطلوب برسیم.
وی با اشاره به اینکه: سوزاندن چربی در بدن سلول‌های عضلانی هستند، افزود: در واقع تنها جایی که چربی‌ها سوزانده می‌شود عضلات هستند، از این رو در تمامی رژیم‌های غذایی باید عضلات را تقویت کرد.
این متخصص تصریح کرد: رعایت کردن رژیم غذایی و تقویت عضلات دو عامل اصلی در کاهش وزن است که باید به آن توجه شود تا عضلاتمان تحلیل نرود.
وی گفت: رژیم غذایی یا ورزش هر کدام به تنهایی روش مناسبی برای کاهش وزن نیستند و این دو باید توام با یکدیگر باشد تا عضلات تحلیل نرود و فرد به وزن مناسب برسد.
ترکمان در پایان به انجام ورزش‌های هوازی اشاره کرد و گفت: برا ی داشتن اندام مناسب باید فعالیت‌های هوازی داشته باشیم و در کنار آن برای تقویت عضلات از ورزش‌های قدرتی استفاده کنیم تا عضلاتمان قوی شوند.