skincare1

در دنیای مدرن کنونی، همه دوست دارند پوست زیبا  داشته باشند. ولی مشکل مهمی که مورد بحث قرار میگیرد ، اطلاع نداشتن از دانش بنیادی برای معالجه متداولترین مشکلات مثل آکنه، لکه‌های سیاه رنگ و غیره می‌باشد. در این بخش چند پتوصیه داریم که می‌تواند پوست شمارا هم صاف و هم شفاف کند

رفع کردن آکنه
1. یک جوش را به سرعت به وسیلۀ روغن درخت چای، التیام داده و خوب کنید. روغن 100% درخت چای را به وسیلۀ یک پنبه، مستقیماً برروی جوش خود بزنید. سپس، حدود یک ساعت قبل از خواب در شب، روغن ویتامین ای را بر روی لک مورد استفاده قرار دهید.
2. با اسید گلیکولیک یک اسکراب قندی، از جوش‌ها پیشگیری کرده و پوست خود را صاف نگه دارید. اسید گلیکولیک می‌تواند به کاهش آکنه کمک کند. نیشکر ارگانیک را با شامپو بدن و یا مایع شستشوی صورت خود، در کف دستتان مخلوط کنید.
3. از لیموها و جوش‌شیرین استفاده کنید. لیموها را از وسط برش بزنید و آب آن را در جوش‌شیرین بچکانید، آنقدر که یک خمیر به دست بیاید. دستهایتان را بشویید، سپس از خمیر آب‌لیمو و جوش‌شیرین به هرجایی که نیاز دارید، بزنید. فقط اینکه نگذارید به مدت طولانی بر روی پوستتان باقی بماند، زیرا آن ممکن است پوست شما را خشک کرده و موجب پوست انداختن شود. برای پاک کردن آن از آب گرم و یک پارچۀ مخصوص صورت استفاده کنید. صورت شما باید احساس تمیزی کند و باکتری‌های موجود در آکنه تحت حمله قرار خواهند گرفت.

بهبود پوست شما
1. علائم ناشی از آکنه و لکه‌های تیره را روشن کنید. آب‌لیموی تازه گرفته شده، یا ماست گیاهی ارگانیک را به تمام صورت و گردن خود مالیده و بگذارید تا آن‌ها به مدت 10 دقیقه در محل موردنظر باقی بمانند. این کار به روشن و درخشان کردن پوست شما کمک می‌کند.
2. با نوشیدن حداقل 2 لیتر آب تصفیه‌شده در روز، به پوست خود ظاهری مرطوب و تازه ببخشید. این مقدار ممکن است زیاد به نظر برسد، اما نتیجۀ خوبی خواهد داشت!
این کار همچنین از دانه‌های سرسیاه جلوگیری کرده و آن‌ها را از بین می‌برد و خشکی پوست را نیز به حداقل می‌رساند.
3. در صورت امکان، آب حمام و سینک دستشویی خود را تصفیه کنید. این کار از آزادسازی کلر و مواد شیمیایی بر روی پوست و مو جلوگیری می‌کند و در نهایت شما پوست نرم و موهای سالم‌تری خواهید داشت. اگر شما مبتلا به آسم و آلرژی‌ها هستید، این می‌تواند به کاهش علائم مریضی کمک کند.
4. از یک ماسک لوسیون به صورت شبانه (یا در روز قبل از آرایش کردن) استفاده کنید. استفاده از این ماسک، به شما یک چهرۀ درخشان، مرطوب و زیبا می‌دهد.
5. برای ایجاد یک درخشش سریع، چند قطره از روغن زیتون، نارگیل یا جوجوبا را در بالای استخوان‌های گونه‌هایتان و استخوان‌های ابروهایتان مورد استفاده قرار دهید. آن را در جاهایی که معمولاً از روشن‌کننده یا کرم درخشان‌کننده استفاده می‌کنید، مورد استفاده قرار دهید.

حفظ سلامتی
1. یک مکمل ویتامین C برای جلوگیری از پیری زودرس و کمک به بدنتان برای تولید کلاژن، بگیرید.
2. پوستتان را به وسیلۀ تکمیل با روغن ماهی، صاف و انعطاف‌پذیر نگه دارید.
3. روزانه یک فنجان از سبزیجات برگ‌دار بخورید (ترجیحاً بخارپز، آب گرفته‌شده یا مخلوط‌شده برای هضم بهتر)، تا چهره‌تان را روشن نگه داشته و تیرگی زیر چشم‌هایتان را دور نگه داشته و متوقف کنید.
4. از مادۀ قندی و شیرینی به صورت خارجی استفاده کنید، اما تا زمانیکه باعث جوش زدن می‌شود، از خوردن آن اجتناب کنید. در عوض از عسل تازه، استویا یا زایلیتول استفاده کنید.
5. برای درخشان نگه داشتن پوستتان، روزانه حداقل 3 فنجان چای سبز بنوشید. چای سبز پر شده است از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی که ریسک خیلی از بیماری‌ها را پایین می‌آورد. این سوخت‌و‌ساز بدن را افزایش داده و باعث عملکرد درست بدن می‌شود. کتیچین موجود در چای سبز می‌تواند باکتری‌ها را کشته و باعث سالم‌تر به نظر رسیدن پوست شود.

منبع-banoyealvand