b26eb466006e8cd1

شاخص کیفی میوه ها هنگام خشک شدن حفظ ویتامین C موجود در آنها است. سیب، کیوی، آناناس، موز، پرتقال، لیمو و حتی توت فرنگی را به راحتی می توان خشک کرد که می تواند جایگزین خوبی برای پاستیل و شکلات در میان کودکان باشد که هم موجب هضم غذا و هم پیشگیری از سرطان ها می شود.

با کمی دقت و سلیقه می توانید از خوراکی های دیگر هم چیپس بسازید. همه میوه ها را می توان خشک کرد زیرا بافت فیبری دارند. سیب، کیوی، آناناس، موز، پرتقال، لیمو و حتی توت فرنگی را به راحتی می توان خشک کرد که می تواند جایگزین خوبی برای پاستیل و شکلات در میان کودکان باشد که هم موجب هضم غذا و هم پیشگیری از سرطان ها می شود.

چیپس بادمجان، چیپس هویج،چیپس لبو و چیپس کدو جزو پرطرفدار ترین چیپس های میوه ای هستند که سرشار از ویتامین های خانواده ب می باشند.

شاخص کیفی میوه ها هنگام خشک شدن حفظ ویتامین C موجود در آنها است که البته در حین روند خشک شدن میزان آن کاهش می یابد اما از طرفی با تبخیر آب موجود در میوه و کاهش وزن آن است.

نتایج مطالعات نشان می دهند، امروزه با مصرف چیپس میوه می توان ارزش غذایی موجود در میوه ها را دریافت کرد و با ایجاد تنوع در تغذیه از بی اشتهایی کودکان بکاهیم.