orexigen

اورلیستات(زنیکال)،سیبوترامین دو دارویی هستند که از طرف وزارت بهداشت تایید شذه اند هم اکنون داروی جدید به آنها به نام کانتراو اضافه شده است که در ادامه با آن آشنا می شویم

 این دارو که «کانتراو» (contrave) نامیده می‌شود ترکیبی از دو داروی تایید شده «نالترکسون» برای درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل و «بوپروپیون» است که در درمان افسردگی و اختلال SAD یا افسردگی فصلی و همچنین کمک به ترک سیگار کاربرد دارد.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده که داروی کانتراو برای بزرگسالان مبتلا به چاقی و اضافه وزن که به بیماری‌های مرتبط با وزن همچون فشارخون بالا یا دیابت نوع دو مبتلا هستند، قابل استفاده است. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، بیش از یک سوم افراد بزرگسال در این کشور به چاقی مبتلا هستند.

دکتر «جین مارک گوئتیر» از مرکز تحقیقات و ارزیابی داروی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: چاقی یکی از نگرانی‌های عمده در حوزه سلامت عمومی است. زمانی که داروی کانتراو به همراه رژیم غذایی سالم مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند گزینه مناسبی برای کنترل وزن باشد.

به گزارش هلث دی نیوز، دو سال قبل نیز سازمان غذا و داروی آمریکا از تایید دو داروی تجویزی موثر دیگر در درمان چاقی خبر داد که البته هیچکدام از آن‌ها به خوبی فروش نداشته‌اند