index

ناراحتی و غمگینی،رژیم نادرست، فعالیت نداشتن،استرس،نداشتن خواب کافی،از جمله عوامل پیری زودرس در شما هستند پس تا جایی که می توانید از آنها دوری کنید

 

هنگامی که شما سالخورده می شوید پوست شما شروع به از دست دادن رطوبت خود کرده و آن را در معرض خطر قرار می‎دهد. ما چند روش را برای کند کردن روند پیری به شما توصیه می‎کنیم.

1-به مقدار زیاد آب بنوشید

 

بدن انسان از ۶۰ درصد آب تشکیل شده است و فعالیت‎های روزانه این منبع ارزشمند آب را کاهش می دهد که نیاز به تجدید پذیری دارد. حداقل ۸ لیوان آب در یک روز بنوشید که اگر این مقدار بیشتر باشد بهتر است.

 

آبدار بودن ارگان‎های درونی به دستگاه گوارشی بدن کمک می کند که یکنواخت فعالیت کرده و از یبوست روده ممانعت می کند و به پوست شما کمک می کند که منعطف، نرم و براق بنظر آید.

 

2- استرستان را کاهش دهید

 

هر کسی در زندگی روزمره خود استرس دارد و اگر بیاموزید که چگونه آن را مدیریت کند زندگی‎تان در مسیر بهتری قرار خواهد گرفت. محققان پی برده‌اند که استرس و فشارهای ذهنی سرعت سالخوردگی را افزایش می دهد.

وقتی که شما استرس دارید تعادل طبیعی بدنتان را از دست می‎دهید که به نوبه خود منجر به اختلالات ترشح هورمون -ترمیم سلول- تولید کلاژن در بدن می شود.

 

3- ماسک میوه‌جات برای صورت خود تهیه کنید

 

ماسک صورت را از میوه‌جاتی که دوست دارید تهیه کنید. بهتر است که انبه هندی را نیز به سبد میوه‌جات دلخواه‌تان اضافه کنید. نوعی از آنزیم میوه‌جات که پاپایین نامیده می‌شود پوست خشک شده را زدوده و رسوب‎گیری ملانـین را کاهش می‌دهد.برش تکه‌هایی از توت فرنگی که سرشار از بتاکاراتن و ویتامین A می باشد به بازسازی دوباره رشته‌های کلاژن کمک می‌کند.

 

آلوورای طبیعی که در خانه تهیه می شود بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر خط‌های صورت و چین و چروک‌ها بوده وهمچنین سرعت پیر شدن را به طور طبیعی کاهش می دهد. تمامی این موارد طبیعی ضد پیری وقتی مؤثر و کارامد هستند که همراه با موارد دیگر صورت گیرند.

 

4-به طور منظم تمرین و ورزش کنید

 

ظاهراً ورزش کردن یک گام بنیادی در هرگونه نسخه‌‎ی مراقبت از پوست می باشد. ورزش کردن موجب می شود که حجم ماهیچه و انعطاف‎پذیری آن در هنگام پیری حفظ شود و سلامت کلی و برازندگی شما را بهبود دهد که به نوبه خود منجر به حفاظت شما در برابر مشکلات قلبی می‎باشد.

 

ورزش کردن هم چنین جریان خون را در سرتاسر بدن افزایش داده که این به داشتن ذهنی فعال و پویا کمک خواهد کرد. بهترین و مؤثرترین تمرین ورزشی برای بدست آوردن بیشترین بازدهی پیاده‌روی می باشد. پیاده‌روی کردن یک فعالیت عالی مغزی-عروقی می‌باشد که افزایش طول عمر را به همراه دارد.

 

5-از رژیم‎های غذایی سالم تبعیت کنید

 

بهترین رژیم غذایی ممکن باید حاوی مقادیر زیادی ازمیوه و سبزیجات باشد. از گوشت قرمز در حد امکان پرهیز کرده و تا جایی که برای شما مقدور است از غذاهای دریایی استفاده کنید. به دنبال محصولات حبوباتی و گندمی با ارزش غذایی بالا باشید.

 

میوه‌جات و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان‌های ضروری برای بدن می باشند که با رادیکال‌های آزاد (سموم ناشی از متابولسیم‌های داخل و یا خارج بدن که بر کار آنزیم‌ها، سلولها و پروتئین‌های بدن تأثیر گذاشته و موجب پیری زود رس می‌شوند) درون بدن مقابله می‌کنند