Businessman working in office overnight

زیاد کار کردن می تواند تاثیر منفی بر سلامت جسمی  شما داشته باشد؛همچنین روی سلامت روانی تاثیر منفی دارداسترس های مزمن با افسردگی و بروز مشکلات در هر زمینه ای از عواقب زیاد کارکردن است.

ساعت های طولانی کار با افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب در ارتباط است. براساس یک نظرسنجی اخیر، 18 درصد از بزرگسالان تمام وقت در ایالات متحده که بیش از 60 ساعت در هفته به کار مشغول هستند در خطر بیماری های قلبی قرار دارند. اگر چه این ساعت های طولانی ممکن است از دستمزد بیشتری بهره مند شوید اما یک مطالعه جدید نشان می دهد ساعات کار طولانی با بیماری های زیادی در ارتباط است.
بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است، در هر سال 600000 نفر بر اثر بیماری های عروق کرونر قلب (CHD) جان خود را از دست می دهند.
CHD زمانی رخ می دهد که پلاک در داخل عروق کرونر تجمع یابد. به گفته این تیم تحقیقاتی، از جمله نویسنده ارشد دکتر یون چول هنگ از مرکز تحقیقات پزشکی و دانشکده پزشکی در دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی یافته اند ساعات کار طولانی به عوارض جانبی بهداشتی، مانند فشار خون بالا، دیابت  مشکلات خواب و سلامت روان در ارتباط است و باعث از بین بردن ارگان های بدن می شود.
ساعات کار نه تنها سلامت جسمی، بلکه شرایط زندگی، مانند الگوهای غذایی، ورزش، عادات سیگار کشیدن را تحت تاثیر قرار می دهد و بیش از 8 ساعت کار در روز می تواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.