images

 

از جمله علائم این بیماری درد، تورم و خشکی و محدودیت حرکتی در مفصل است،بعضی آرتریت ها با علائمی مانند تب و ضعف و بیحالی و بی اشتهایی همراه است و در بعضی دیگر از آرتریت ها علائم درگیری دیگر سیستم های بدن مانند دستگاه گوارش، پوست، چشم و یا دیگر ارگان ها وجود دارد.

آرتریت یک بیماری خود ایمنی است که باعث التهاب و فرسایش استخوان در مفاصل می شود.
آرتریت روماتوئید باعث التهاب و آسیب دیدن غضروف و نابود استخوان مفاصل و منجر به درد و تغییر شکل استخوان ها می شود که در سالمندان بسیار شایع است.
این مطالعه که در دانشگاه کوئین مری لندن در مجله تحقیقات آرتروز و درمان منتشر شده است محققان دریافته اند آرتریت روماتوئید باعث التهاب طولانی مدت در سینوویوم که لایه نازک از بافت حفاظتی از مفاصل و مایع است می شود. این التهاب طولانی مدت در نهایت منجر به خسارت غضروف و نابود شدن استخوان مفاصل می شود.
درمان که کنترل آرتریت روماتوئید در حال حاضر شامل مسکن، داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) می باشد.داروهای بیولوژیک جدیدتری طراحی شده اند که در کاهش التهاب و مسدود کردن سیگنال های التهابی موثر است، اما متاسفانه می توانند باعث عوارض جانبی جدی مانند عفونت شود.
این مطالعه نشان می دهد برای اولین بار با ساخت داروهای تزریقی جدید که منجر به فعال شدن پروتئین بر ​​روی سطح گلبولهای سفید خون و جاری شدن مایع به اطراف مفاصل آسیب دیده راهکاری برای این بیماری است و می توان روند پیر شدن استخوان ها را کاهش داد.