download (2)

طبق جدیدترین تحقیقات .استرس و اضطراب زمینه‌ساز خیلی از بیماری‌های روانی هستند و با چاق شدن و افزایش وزن ارتباط مستقیمی دارند ؛افراد مضطرب به اعتیاد به خوردن مواد غذایی دچار می شوند.

یک مطالعه جدید در JAMA Psychiatry منتشر شده است که نشان می دهد اختلال استرس می تواند منجر به اعتیاد به افزایش مصرف مواد غذایی شود.

محققان دریافته اند که زنان مبتلا به استرس و زنانی که تحت فشار های روانی قرار دارند اعتیاد به مصرف مواد غذایی پیدا می کنند.
اختلال استرس پس از سانحه  7.7 میلیون بزرگسال در ایالات متحده  را تحت تاثیر قرار داده است. این یک اختلال اضطرابی است که پس از تجربه حوادث استرس زا رخ می دهد و  می تواند ترسناک باشد. علائم آن شامل افکار مداوم دلهره آور و یا خاطرات در مورد آن رویداد، مشکلات خواب، عصبی و احساس بی حسی وجدا از دیگران است.

به گفته این تیم تحقیقاتی، از جمله سوزان M. میسون، دکترا، از دانشگاه مینه سوتا، مطالعات به طور فزاینده ای در ارتباط با PTSD و خطر ابتلا به چاقی و بیماری های مرتبط با آن همراه است.

نتایج مطالعات نشان می دهند زنان حتی با کوچک ترین استرس و اضطرابی ساختار مواد غذایی شان تغییر می کند و با ولع بیشتری غذا می خورند در نهایت دچار اضافه وزن می شوند.