download

علائم بالینیکمبود منیزیم  با لرزش ، اسپاسم عضله ، تغییرات شخصیتی ، بی اشتهایی ، تهوع و استفراغ مشخص می شود . تتانی ، پرش عضله، حرکات غیر ارادی، تشنج و کـُما نیز در افراد با کمبود شدید منیزیم گزارش شده است.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

فرد مبتلا به کمبود منیزیم همیشه قدرت عضلانی ضعیفی دارد و قادر به مشت کردن دست خود به عنوان نشانه قدرت عضلانی نیست.
رضا راست‌منش، متخصص تغذیه گفت: علائم جسمی و روحی، روانی و نیز حس کوفتگی، خستگی، گرفتگی یا پرش عضلانی از جمله علائم جسمی کمبود این ویتامین در بدن است.
وی افزود: فردی که دچار کمبود منیزیم است گرفتگی یا پرش عضلانی را دربدن خود تجربه می‌کند همچنین این فرد همیشه قدرت عضلانی ضعیفی دارد و قادر به مشت کردن دست خود به عنوان نشانه قدرت عضلانی نیست.
این متخصص تغذیه با اشاره به نشانه‌های روانی کمبود منیزیم در بدن اظهار داشت: فرد مبتلا به کمبود منیزیم از نظر روانی، همواره احساس رخوت و کسلی می‌کند همچنین همواره احساس کم خوابی را با خود همراه دارد این فرد پس از بیدار شدن از خواب راحتی را تجربه نکرده است.
راست‌منش ادامه داد: تمام دانه‌ها که به خصوص آجیلهایی مانند پسته، فندق و بادام همچنین خرما منبع غنی منیزیم به شمار می‌رود. علاوه بر اینها مکمل‌های منیزیم به صورت قرص جوشان و کپسول در بازار وجود دارد این مکمل‌ها با تشخیص متخصص تغذیه و در صورت کمبود منیزیم در بدن فرد تجویز می‌شود.
وی عنوان کرد: افراد مبتلا به کمبود منیزیم به طور طبیعی باید سبد غذایی خود را تغییر دهند و در صورتیکه از آجیل،‌ دانه‌ها و بذرها کمتر استفاده می‌کنند باید این مواد غذایی را به سبد غذایی خود اضافه نمایند.
وی در پایان گفت: افراد می‌توانند در آزمایش‌های خونی که هر 2 سال یکبار انجام می‌دهند از پزشک معالج خود بخواهند تا اطلاعاتی در خصوص سطح منیزیم بدنشان به آنها بدهد.