هر آنچه لازم است در رابطه با لیزر موهای زائد بدانید

 

آی پی ال intense pulse light  یعنی سیستم های  نور شدید پالسی. در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپهای زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherentایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد.دستگاه IPL روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد وجوان سازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت وهم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه ) می باشد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد. ارزانتر است و سریعتر عمل می کند.

دستگاه IPL با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت و پوبیس بصورت آرام و بی خطر استفاده می شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند. دستگاه حذف موی IPL سریع وکاملا بدون درد است. عوارض جانبی کم است ولی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می شوند.

کاندیدهای مناسب جهت IPL افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشند، زیرا IPL پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد. تعداد زیادی از مردم تجربه حذف موهای زائد به صورت کامل توسط این روش را دارند، اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود.

 

دستگاه IPL  در موارد زیر کاربرد موثری دارد:

1- درمان دایمی موهای زائد

2- پوستهای خشک با چروک ریزسطحی و جوانسازی پوست

3- افرادی که قرمزی پوست گونه و بینی دارند.

4-آکنه های ملتهب و قرمز

5- پوستهای چرب با منافذ باز

6- قرمزی پس از بهبود جوش

7- کک ومک وآسیب های پوستی ناشی از آفتاب

8- روزاسه

9- تالنژکتازی

10- اسکارهای (فرورفتگی)ناشی از جوش

 

آیا از بین بردن موهای زائد خطری دارد؟

لیزر و IPL برای مدتی نزدیک به 15 سال برای درمان موهای زائد به کاررفته و در این سال ها بی خطر بودن آن ثابت شده است. در صورتیکه درمان توسط پزشک آشنا به لیزر و آموزش دیده انجام گردد و تنظیمات دستگاه درست انجام شود، عارضه ای به وجود نمی آید.

 

آیا درمان موهای زائد با لیزر دردناک است ؟

یکی از مزایای دستگاههای لیزر وIPlو ایلایت Elightمعرفی شده در این وبلاگ (به فروشگاه مراجعه فرمایید) آن است که نیازی به استفاده از داروهای بی حس کننده ندارند.زمانی که اشعه لیزر به پوست تابیده می شود تنها سوزش مختصری احساس می شود که آن هم توسط ژل های خنک کننده یا دستگاه های خنک کننده مخصوص به حداقل می رسد. با لیزر های جدید موجود، درمان تمامی نقاط بدن و نواحی حساس نیز به راحتی امکان پذیر است.

 

 

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه ها بر اساس تعداد شات و یا وسعت و سانتی از پوست که لیزردرهر جلسه انجام میشود محاسبه میشود در ادامه مطلب هزینه خدمات  به طور تقریبی بیان شده است.

چه مناطقی از بدن با لیزر و IPL قابل درمان هستند ؟

به دلیل کیفیت بالای این دستگاه ها تمام نواحی بدن قابل درمان می باشند. نواحی عمده عبارتند از :

صورت شامل پشت لبها – چانه و گردن – گونه ها – دور ابرو –  پیشانی – گوش – پستان – وسط سینه – شکم – پشت – زیر بغل – ساعد – بازو – شانه ها – ساق پا – ران – کشاله ران – خط مایو – باسن .

 

 

مرکز لیزر سفیران واقع در ستارخان تهران خدمات لیزر موهای زائد, رفع چین و چروک صورت و جوانسازی پوست را با جدیدترین دستگاه های لیزر آمادۀ خدمت رسانی به همشهریان تهرانی با تخفیف های ویژه خواهد بود

جهت اطلاعات بیشتر به آدرس سایت زیر مراجعه نمایید :

صفحۀ اطلاع رسانی مجتمع پزشکی و مرکز زیبایی سفیران

 

 

 

آدرس لینک برای سایت اطلاع رسانی مجتمع پزشکی و مرکز زیبایی سفیران :

لیزر موهای زائد مرکز زیبایی سفیران