coffee-smell-660

محققان به اين باور رسيده‌اند که  بو کردن های مواد مختلف  روی شیوه شخصیتهای انسان ارتباط تنگاتنگی دارد. برپایه پژوهشی که در يکي از کالجهای فرانسه انجام شد، به اين نتيجه رسيدند که براي مثال بو کردن  نان سبب مي‌شود شما خوش اخلاق تر شويد. در حقیقت بو کردن نان انسان را مهربانتر مي‌کند.

در يک تحقيق از 8 زن و مرد خواسته شد تعدادي از آنها در مقابل يک فروشگاه لباس و عده‌اي ديگر در مقابل در يک نانوايي بايستد. بعد از آنها خواسته شد وانمود کنند در حال پيدا کردن چيزي در کيفشان هستند و چيزي را از کيفشان بيرون بيندازند مثل دسته کليد، کيف پول و… نتايج نشان داد 70 درصد کساني که از کنار مغازه نان‌فروشي رد مي‌شدند، در مقابل شرکت‌کنندگان توقف و به آنها کمک مي‌کردند، اما از بين کساني که از کنار مغازه لباس‌فروشي رد مي‌شدند، 55 درصد براي کمک به شرکت‌کنندگان در اين بررسي داوطلب مي‌شدند.

نعناع جادوي شادي

تحقيقات نشان مي‌دهد استشمام بوي نعناع به‌خصوص براي ورزشکاران باعث ايجاد انگيزه و علاوه بر اين، باعث بهبود خلق و خوي افراد مي‌شود.

بوي قهوه از بين برنده استرس

دانشمندان کره جنوبي در يک تحقيق روي موش‌هاي آزمايشگاهي کشف کردند استشمام بوي قهوه باعث از بين رفتن استرس و اضطراب مي‌شود. با بو کردن دانه‌هاي قهوه استرس را به حداقل برسانيد تا شادماني بيشتري را به سمت خودتان جذب کنيد.

مرکبــات رايحه‌هاي شادي‌بخش

علاوه بر خواص بي‌شماري که مرکبات براي سلامت بدن دارد، استشمام بوي پرتقال و ليمو باعث افزايش انرژي و به دنبال آن شادي و نشاط مي‌شود. از اين 2 رايحه شادي‌بخش غافل نشويد.

منبع- زندگی مثبت