Buffalo-Chicken-Salad-made-with-Voskos-Greek-Yogurt-1-sm
انواع ماست‌ها مانند ساير لبنيات، حاوي پروتئين‌هاي خاصي هستند که روي جذب آهن موجود در گوشت‌ها تاثير منفي مي‌گذارندماست بایدبا فاصله‌اي از غذاي اصلي ميل شود و اين خوراکي را درست، همراه با غذا میل نشود

مصرف ماست همراه غذا‌های گوشتی تمام پروتئین‌ها و املاح معدنی بدن به خصوص آهن و روی موجود در غذا را دفع می‌کند.دکتر نصیر دهقان پزشک و پژوهشگر طب سنتی در خصوص اینکه نباید همراه غذاهای گوشتی و نشاسته‌ای ماست خورد اظهار داشت: متاسفانه برخی از عادتهای غلط در غذا خوردن موجب کاهش جذب و کمبود ویتامین‌ها و املاح در بدن می‌شود.
وی گفت: مصرف ماست همراه غذاهای گوشتی تمام پروتئین و املاح معدنی بدن به خصوص آهن و روی موجود در غذا را دفع می‌کند.
این متخصص با بیان اینکه ترجیحا ماست باید یک ساعت بعد از غذا مصرف شود، افزود: کسانی که عادت غذایی خوردن ماست و آب به همراه غذا را دارند نیز دچار عارضه کبد چرب می‌شوند به خصوص در بلغمی مزاج‌ها که تغییراتی در مزاج آن‌ها رخ می‌دهد.
دهقان تصریح کرد: مصرف ماست به همراه غذاهای گوشتی و نشاسته‌ای علاوه بر اینکه هضم و جذب غذا را در معده دچار مشکل می‌کند، مشکلات گوارشی حاکی از آن نیز موجب بروز نفخ می‌شود.
وی در پایان یادآور شد: مصرف ماست به همراه غذا، کلسیم خوراکی را دفع می‌کند و به طور کلی موجب کاسته شدن فواید هر دو می‌شود و هضم و جذب را در املاح و مواد غذایی ایجاد می‌کند.