living-allergy-foods-380
 در فصل پاییز  بیماری‌های فصلی با آلرژی تنفسی مانند سرفه، آبریزش بینی و قرمز شدن چشم بروز می‌یابد.توصیه طب سنتی خوردن یک لیوان آب داغ، یک قاشق عسل خوب و چند قطره آب لیموی طبیعی در صبحگاه و خوردن یک لیوان آب سیب قرمز شیرین در شب است، که یک واکسن بسیار قوی در مقابل بیماری‌های فصلی و آلرژی تنفسی است.

فصل پاییز در پیش است و شروع سرما در این فصل موجب می‌شود در مورد نوع رژیم غذایی مان تجدید نظر داشته باشیم.
دکتر شهیدی زندی متخصص طب اسلامی و سنتی گفت: فصل پاییز دارای طبیعت سرد و خشک است؛ بنابراین از نظر ایجاد تعادل، بهتر است مواد غذایی گرم و تر مصرف شود و به طور معمول، بسیاری از مواد غذایی، سبزیجات و میوه‌های مخصوص این فصل، دارای طبع گرم و تر هستند.
دکتر شهیدی زندی ادامه داد: در این فصل آلرژی‌های فصلی، شیوع زیادی دارند و به طور طبیعی، بدن افراد با مواد آلرژن این فصل تطابق دارد که در این میان می‌‌توان از دم کرده آویشن که خاصیت گرم و در عین حال ضد آلرژی دارد، استفاده کرد.
وی ادامه داد: از میان میوه‌ها می‌توان به ازگیل و مرکبات اشاره کرد که متعادل و گرم هستند. گیاه اسطوخودوس با بالا بردن گرمی عمومی بدن، بسیار مناسب فصل پاییز است.
این متخصص طب سنتی در پایان توصیه کرد: بهتر است از عرقیات گرم در غذاها استفاده شود؛ به عنوان مثال اضافه کردن عرق زیره و یا عرق نعنا به غذاها می‌تواند طبیعت آن‌ها را به گرم و تری نزدیک و متعادل با فصل پاییز کند.