upper-ear-piercing

چاقی و بی تحرکی از مهمترین معزل های امروز جامعه هستند و منشا بیماری های مهم وخطرناک از قبیل دیابت ، فشار خون ،ب یماری های قلبی عروقی ،سكته های مغزی،دردهای ستون فقرات ،كبد چرب وتخمدان پلی كیستیک ، می باشد.

این روزها عده ای از افراد برای لاغر شدن اقدام به ایجاد سوراخ هایی در قسمت های مختلف گوش شان مانند ناحیه تراگوس می کنند که این کار می تواند پیامد هایی را به دنبال داشته باشد. کسانی که این کار را انجام می دهند ادعا دارند تحریک عصب های خاصی از بدن که در بخش های خارجی گوش قرار دارند می تواند منجر به لاغر شدن افراد چاق و دارای اضافه وزن شود. بهتر است در این مورد بدانید کشورهای جنوب شرق آسیا تخصص یه نام طب سوزنی دارند که برخی از ادعاهای موجود در آن مبنای علمی دارد.

بررسی ها نشان می دهند، سوراخ کردن گوش ربطی به مباحث تغذیه و کاهش تحریک اشتها و لاغری برگشت ناپذیر داشته باشد. حتی گر بپذیریم که تحریک برخی اعصاب گوش و در نهایت تحریک مغز می تواند به کاهش اشتها کمک کند باید این را هم بدانیم که این کاهش اشتها تا زمانی که اعصاب تحریک شوند اتفاق می افتد.

گفتنی است؛ افرادی که قصد کنترل و یا کاهش وزن را دارند به جای روی آوردن به اقدام های دردناک و پر عارضه، تحت نظر یک متخصص تغذیه از الگو های غذایی سالمی پیروی کنند تا کاهش وزن اصولی و علمی و برگشت ناپذیری داشته باشند.