mobile_tablet_wide

امواج موبایل در شکل گیری  تومورهای بدن نقش مهمی دارند ؛ تاثیر مخرب امواج الکترومغناطیس در سلامت افراد برهمه ثابت شده  است

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهند عملکرد چند تکلیفی با دستگاه های رسانه های وابسته به تغییرات مغز است.از ویژگی های بیشتری از زندگی مدرن  از تلفن همراه، لپ تاپ ها و دستگاه های رسانه های دیگر که ما را به اطلاعات مرتبط کند. در حال حاضر  ابزار ارتباطی با مشکلات شناختی، اجتماعی و عاطفی مرتبط است. در حال حاضر یک مطالعه با اسکن مغز نشان می دهداستفاده از وسایل ارتباطی با تفاوت ساختار مغز مرتبط است.

در مقایسه با افرادی که گاهی اوقات تنها از موبایل استفاده می کنند کسانی که اغلب با چندین دستگاه رسانه ای کار می کنند تراکم خاکستری مغز که در کنترل شناختی و عاطفی موثر است کمتر است.

این تحقیق در مرکز ساکلر علوم آگاهی در دانشگاه ساسکس در انگلستان انجام شده است، در مجله مجله PLOS computational Biology ONE منتشر شده است و محققان دریافته اند که استفاده از تبلت و موبایل و لپ تاپ در کنار یکدیگر در طول روز باعث تغییرات زیادی در مغز می شود و ناهنجاری هایی را به وجود خواهد آورد.

در دنیای تکنولوژی امروز افراد نباید از تمام وسایل ارتباطی به صورت یکجا در کنار یکدیگر استفاده کنند زیرا این امر باعث آسیب و صدمات مغزی شدی خواهد شد.