101147147(1)_600x450

برای داشتن پوستی خوب و بدون لک، جوش و کک و مک می توانید مواد گیاهی را بکارببرید و از آنها ماسک های عالی و بدون زیان درست کنید در این بخش 4 ماسک گیاهی خوب و مفید را آموزش میدهیم که با استفاده از آنها  زیبایی پوست را تجربه کنید

ماسک برای بهبود کک و مک:

مقداری گلاب، عرق نارنج و برات دو سود را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست بمالید. پس از مدتی رنگ کک و مک کم رنگ شده و به مرور زمان از بین خواهد رفت.

ماسک برای شفافیت پوست:

مقداری تخم ایرس، تخم خربزه، آرد جو، تخم ترب، مغز بادام تلخ، نشاسته کتیرا و گل ارمنی را با هم بکوبید و در شیر بریزید و این ماسک عالی را بر روی پوست پخش نمایید. این ماسک رنگ پوست را بسیار شفاف و باز می کند.

ماسک برای بهبود لک های پوست:

۱۰ مثقال آرد باقلا، ۱۰ مثقال آرد جو، ۱۰ مثقال آرد نخود خام، ۱۰ مثقال تخم خربزه، ۱۰ مثقال تخم خیار، ۳ مثقال کف دریا، ۳ مثقال گل ارمنی را به آرامی با هم بکوبید و هر شب ۱ قاشق مرباخوری از این مواد را با ۴ قاشق غذاخوری شیر ترکیب کرده و به صورت بمالید. صبح روز بعد پوست خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای بهبود لک های پوست بسیار مفید و مؤثر است.

ماسک برای جلوگیری از سیاه شدن رنگ پوست ناشی از آفتاب:

مقداری لعاب به دانه، لعاب اسپرزه و نشاسته صمغ عربی را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و بر روی پوستتان پخش نمایید. پس از تاریک شدن هوا می توانید پوست خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای افرادی که مدت طولانی در معرض نور خورشید هستند، مفید می باشد.

منبع- مه شو