green-teaاثرات ضد سرطاني چاي سبز در موارد سرطان مجراي معده- روده اي، سرطان ريه و پستان بيشتر نمايان است. چاي سبز به عنوان جايگزيني براي چاي سياه و قهوه توصيه ميشود.

علاوه بر تأثیرات مثبتی که برای بیماران قلبی به همراه دارد، چای سبز همچنین تأثیر قابل‌توجهی در افزایش سوخت و ساز و کمک به کاهش وزن افراد خواهد داشت.

اگر تصمیم دارید با مصرف چای سبز با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنید، باید برای مصرف آن در طول روز برنامه‌ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه پرهیز کنید. بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، ۲ ساعت پس از صرف غذا در وعده‌های غذایی است و یا در وعده صبحانه به صورت ناشتا میل کنید.

بررسی ها نشان می دهند، نوشیدن چای سبز حتی 1 لیوان در روز موجب پاکسازی بدن و دفع سموم می شود و پوست را لطیف و شاداب خواهد کرد.
گفتنی است، اگر روزانه 3 فنجان چای می نوشید کافی است با مرور زمان و به آهستگی 1 و نیم فنجان آن را تبدیل به چای سبز کنید.
نتایج مطالعات نشان می دهند، افرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می‌کنند. در حقیقت چای سبز به دلیل داشتن ماده‌ای به نام «پلی‌فنول» می‌تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی موجود در سلول‌های چربی را افزایش دهد.