coffee1

بارداری بهترین ره آورد  خداوند به یک خانم هست که اشخاصی که این دوران را طی کرده اند بیشتر از هر شخصی میتوانند در باره بحث کنند. اما این نعمت خداوندی به دنبال خودش و در طی  کامل شدن مراحلش مشکلاتی را به دنبال دارد. این مشکلات را با کمی تحقیق و ارزیابی بیشتر می شود به حداقل ممکن رساند و در نهایت به بهترین  شیوه  ممکن نوزادی زیبا را  در سلامت کامل به دنیا آورد. در این بخش چند گیاه موثر در آسان شدن مشکلات دوران بارداری معرفی میکنیم.

دوستان گلم توجه داشته باشید که توضیحاتی که در این مطلب اومده گرفته شده از مقالات علمی معتبر هست ولی هر خانوم بارداری با توجه به شرایطش ممکنه منع مصرف داشته باشه. پس حتما و حتما با پزشک متخصص در باره مصرف این گیاهان در دوران بارداریتون مشورت کنید. میزان مصرف هم باید در حد معمول باشه و استفاده بیش از حد میتونه خطر ساز باشه.

ginger-benefits1

رفع حالت تهوع دوران بارداری با زنجبیل

یکی از مشکلات شایع خانوم ها در سه ماه ابتدایی دوران بارداری تهوع و استفراغ های مکرر هست که هم نگرانشون میکنه و هم بسیار آزار دهنده است. همه ما میدونیم که تهوع در خانوم های باردار امری طبیعیه و تقریبا همه، چه کم و چه زیاد تجربه اش میکنن. “البته اگر این استفراغ ها باعث چندکیلو وزن کم کردن باشه حتما باید به پزشکشون اطلاع بدن”. برای کنترل این مسئله بهترین گیاه دارویی که میتونه موثر باشه زنجبیل هست. زنجبیل رو چه به صورت دم نوش تازه و چه از پودرش میتونید استفاده کنید. در بسیاری از مقاله های علمی اشاره شده که این گیاه در کنترل و کاهش حالت تهوع و استفراغ خانوم های باردار موثره. فقط یادمون نره که زیاده روی در هر چیزی مضره. مخصوصا در شما که باردار هستید

chamomile1

بهبود خواب در دوران بارداری با دمنوش بابونه

در این دوران که شکم در حال رشده و همچنین استرس های ناشی از بارداری باعث میشه که در خواب مادر اختلال ایجاد بشه و معمولا خانوم ها در این دوران خواب مناسبی ندارند. نوشیدن یک دمنوش گل بابونه میتونه خواب شما رو بهبود ببخشه. بابونه به شل کردن عضلات شما کمک میکنه و همچنین دارای یک اثر آرامش بخش هست که روی سیستم عصبی شما تاثیر میذاره. از طرفی این گیاه میتونه مشکلات معده رو هم تا حدودی تسکین بده و در نهایت خواب خوبی داشته باشید.

برای از بین بردن نفخ از نعنا کمک بگیرید

مصرف نعنا به طور کلی به از بین بردن نفخ شکم کمک میکنه. این گیاه رو چه به صورت سبزی تازه و چه از طریق عرق نعنا و یا چای نعنا مصرف کنید. فقط توجه داشته باشید که به روزی بیشتر از دو فنجان نرسه. چرا که مصرف زیاد این گیاه میتونه مضراتی هم مخصوصا برای خانوم های باردار داشته باشد

در دوران بارداری جو مصرف کنید

جو منبع بسیار خوبی از کلسیم و منیزیم هست. میتونه به رفع مشکلات پوستی دوران بارداری کمک کنه. همچنین جو گردش خون رو در بدن بهبود میبخشه. اثر مهمترش هم در کاهش اضطراب و بی قراری های این دوران هست.

منبع-2nafare