"Who is this tiny stranger with whom I cannot part? Although she is only one day old, she has stolen my heart."
طبق آخرین تحقیقات علمی روی هوش جنین،نوزادانی که به صورت طبیعی متولد می‌شوند باهوش‌تر از نوزادانی هستند که به صورت سزارین متولد می‌شوند.

ضریب هوشی کودکانی که به طور طبیعی متولد می شوند به طور ثانویه به مراتب بیشتر است. دکتر منصور محرابی متخصص کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه کودکانی که طبیعی متولد می‌شوند، به طور ثانویه باهوش تر هستند، گفت: نوزاد از لحاظ ارتباط برقرار کردن با مادر بعد از تولد و نبود عوارض بیهوشی بهتر از سزارینی‌هاست.
وی در ادامه گفت: نوزادی که طبیعی متولد می‌شود از عفونت‌ها و مشکلات تنفسی که یک مشکل شایع در نوزادان سزارین است نیز در امان خواهند ماند.
این متخصص با بیان اینکه عموما کودکانی که با سزارین متولد می‌شوند تاریخ را زودتر از موقع مقرر تنظیم می کنند، افزود: در زایمان طبیعی وقتی رشد جنین کامل می‌شود، زایمان انجام می شود.
وی در همین خصوص اظهار داشت: از آنجا که در نوزادان سزارین زمان زایمان زودتر از موعد است معمولا نارس هستند، اما نوزادان طبیعی از لحاظ سیستم ایمنی بدن قوی تر هستند چرا که رسیده تر به دنیا می آیند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: در زایمان طبیعی کودک تحت مسائل داروهای بیهوشی قرار نمی‌گیرد همچنین فشار وارد به سر کودک موجب خارج شدن مایع آمنیوتیک از ریه نوزاد و در نتیجه کاهش مشکلات تنفسی می‌شود.