85b62d4a27ea43297eb1ab349b6e06c6_XL

برای  برخورداری از پوست زیبا، سالم و  بانشاط  موارد خیلی ساده وجود دارد. با رعایت روزانه این موارد و اهمیت دادن به پوستتان از تندرستی و زیبایی آن لذت ببرید.

۱- پوست خود را هیدراته نگه دارید. آب، نقش بسیار مهمی را در سلامت بدن خصوصا پوست ایفا می کند. سعی کنید روزانه ۷ تا ۸ لیوان آب بنوشید البته آب یخ توصیه نمی شود زیرا باعث تضعیف هضم می شود و اینگونه هضم نیز، سلامت پوست را به مخاطره می اندازد.

۲- از مصرف غذاهای سرخ کردنی تا حد امکان بپرهیزید. از غذاهای سبک، آب پز، بخار پز به همراه مواد غذایی تازه و طبیعی، میوه ها و سبزیجات استفاده نمایید.

۳- مصرف آب میوه را در برنامه غذایی خود بگنجانید زیرا پوست را از درون پاکسازی کرده و همیشه پوست را هیدراته نگه می دارد.

۴- هیچگاه چربی را بطور کامل از برنامه غذایی خود حذف نمایید. وجود چربی در میزان متعادلی باعث نرم شدن، شفافیت و انعطاف پذیری پوست می گردد.

۵- خواب کافی داشته باشید. (۷ تا ۸ ساعت) عدم داشتن خواب کافی باعث تیرگی پوست و بخصوص تیرگی پوست دور چشم می شود. اگر پوستتان حالت پف کردگی و ورم کرده دارد و یا پوست دور چشم شما پف کرده است، بدانید که علت آن عدم داشتن خواب کافی می باشد.

۶- استرس خود را بسیار کم کرده و آن را کنترل نمایید. داشتن آرامش و چهره ای بشاش و شاد، پوست شما را جوان نگه می دارد. بنابراین، برای داشتن پوست زیبا، جوان و شاداب همیشه آرامش خود را حفظ کرده و استرس نداشته باشید.

۷- برای مراقبت از پوست خود برنامه ای مناسب داشته باشید و برای پوستتان وقت بگذارید. به عنوان مثال، ماساژ را در برنامه روزانه خود قرار دهید. بهتر است صبح قبل از دوش گرفتن و یا یکی دو ساعت قبل از خواب، صورت خود را ماساژ دهید. نکته ای که در اینجا حائز اهمیت می باشد، زمان ماساژ است.

سعی نمایید یکی دو ساعت بعد از غذا خوردن، پوست صورت خود را ماساژ دهید. با انجام ماساژ، جریان خون افزایش می یابد، سموم به راحتی دفع می شوند و در نتیجه، پوست، درخشندگی و نرمی خود را باز می یابد. از روغن بادام یا روغن زیتون می توانید هنگام ماساژ کمک بگیرید.

منبع-مه شو