imagesثق4صقصقص
طبق آخرین تحقیقات پژوهشگران ثابت شد ؛استفاده از وسایل نقلیه عمومی و دوچرخه سواری تاثیر مثبتی روی روحیه افراد می گذارد و باعث بالارفتن اعتماد به نفس و روحیه انان می شود.

پژوهشگران می گویند استفاده از حمل و نقل عمومی هنگام رفتن به محل کار سبب می شود در سرکار تمرکز بیشتری داشته باشید و کمتر خسته شوید.
یک پژوهش تازه که توسط محققان دانشگاه ایستنگریا انگلستان انجام شده حاکی از آن است که اگر به جای خودروی شخصی به سرکار برید از دوچرخه استفاده کنید یا پیاده روی کنید یا سوار وسایل نقلیه عمومی شوید برای سلامتی خوب است.
پژوهشگران می گویند این کار سبب می شود در سرکار تمرکز بیشتری داشته باشید و کمتر خسته شوید.
پژوهشگران میگویند به ویژه کسانی که در چگونگی به سرکار رفتن تغییر ایجاد میکنند و به جای استفاده از ماشین رو به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا دوچرخه یا پیاده روی می آورند هم اعتماد به نفس بالاتر می رود، هم قدرت تصمیم گیری بیشتر می شود و هم بهتر از عهده مشکلات برمی آیند.
در این پژوهش محققان رفتار 18 هزار نفر را در طول 18 سال بررسی کردند و متوجه شدند احتمال اینکه افراد مرتب در کار روزانه دچار استرس، خستگی شوند یا نتوانند تمرکز کنند در میان افرادی که از خودرو شخصی برای رفتن به سرکار استفاده می کنند بیشتر است.
مارتین محقق اصلی پژوهش می گوید در میان نتایج این پژوهش آنچه بیشتر از همه شگفت زده کرده تاثیر مثبت استفاده از وسایل نقلیه عمومی است.
پژوهشگران می گویند، باید به دنبال تشویق افرادی باشیم که با ماشین شخصی خود به سرکار می روند تا آنها به استفاده از وسایل نقلیه عمومی روی آورند.