1nuts

براساس پژوهشها، مقدار انسولین ترشح شده پس از خوردن یک وعده غذایی چرب در اشخاصی که اضافه وزن  دارند زیادتراز اشخاص لاغر است. اما آیا تمام چربی ها زیان دارند؟ از چربی های منفعت دار چه می دانید؟ چربی های طبیعی و سالم در چه غذاهایی پیدا می شوند؟

در جواب می توان گفت که چربی های موجود در گردو، پسته، بادام و فندق چربی های مفیدی برای بدن هستند که شما می توانید با مصرف این مواد غذایی، چربی های طبیعی و مفید را به بدن خود برسانید.

سعی نمایید حداقل هفته ای ۳ تا ۴ بار گردو، بادام، فندق و یا پسته مصرف نمایید زیرا مواد اکسید شده در بدن را کاهش می دهند و حتی چربی های مضر بدن را نیز دفع می کنند.

شما می توانید این مغزها را با هم آسیاب کرده و روزی ۱ قاشق از آن را میل نمایید.

کنجد نیز یکی دیگر از مواد غذایی طبیعی و مفیدی است که مصرف آن بسیار توصیه شده است زیرا دارای کلسیم بالایی است که برای ساختمان استخوان ها بسیار مفید و مؤثر می باشد.

روغن کنجد یکی از روغن های اشباع نشده و مفید برای بدن است زیرا این روغن نه تنها کلسترول خون را افزایش نمی دهد بلکه آن را کاهش نیز می دهد. استفاده از روغن کنجد به جای روغن های اشباع شده، باعث پایین آمدن سطح تری گلیسرید و کلسترول بدن و بیماری های قلبی و عروقی می شود.

کنجد را آسیب کنید و یک قاشق غذاخوری از پودر آن را در شیر ریخته و صبح هنگام و به عنوان صبحانه آن را میل نمایید.

منبع- مه شو